На головну Новини Першу на Волині патронатну сім’ю створили у Дігтеві

Першу на Волині патронатну сім’ю створили у Дігтеві

1487

   Розпочала функціонування нова для нашої області форма тимчасового влаштування дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Патронатну родину створили Надія та Олександр Степанюки із села Дігтів. Урочисте підписання угоди відбулось у їхньому великому затишному домі, куди завітав з подарунками міський голова Ігор Пальонка з заступником Андрієм Гудимом, а також керівниці служби у справах дітей виконкому міської ради та міського центру соцслужб Лілія Сидорук і Вікторія Юхимюк, на плечі яких лягли усі попередні організаційні моменти та подальший супровід родини.

   «Місце знайдеться усім», – говорить мама Надія Олександрівна, яка зацікавилась створення патронатної сім’ї, випадково почувши про неї у службі в справах дітей, куди звернулась за довідкою. Відтак, родина пройшла відповідний навчальний курс, розроблений мультидисциплінарною командою фахівців у сфері захисту дитинства. А після оформлення документів мама стала патронатною, а її старша, повнолітня донька, теж, до речі, Надія – помічницею.

- реклама -

  Сім’я за умовами постанови, що регламентує діяльність таких форм влаштування дітей, прийматиме у своє коло неповнолітніх, котрі в силу життєвих труднощів тимчасово залишились без піклування батьків. Таке перебування дітей у родині триватиме на період налагодження їхніми біологічними батьками умов для життя і виховання неповнолітніх, або мінімізації складних життєвих обставин, або ж до вирішення долі дитини в судовому порядку та влаштування її до інших, постійних форм сімейного виховання – прийомної сім’ї, ДБСТ чи опікунської родини.

   Вже у день відкриття, відразу після урочистостей, сім’я Степанюків зустрічала двох перших вилучених з біологічної родини дітей шести і 12 років, яких привезли із притулку, що в місті Рожище.

  Та не лише тим дивує подружжя Степанюків, що зважилось надавати тимчасовий прихисток знедоленим дітям, – Надія з Олександром, яким Бог не дав власних дітей, свого часу створили прийомну сім’ю для осиротілих братика й сестрички з одного із сіл нашого району, а опісля того всиновили та вдочерили ще…вісьмох дітей з різних куточків України.

  Про історію цієї незвичайної родини, яка свої серця, увагу і любов дарує дітям, детально читайте у наступному номері «Слова правди»!

Юлія ПАШКОВА

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

9 + дванадцять =