На головну Новини Перша в історії  Устилуга жінка – доктор наук  ще й союзянка

Перша в історії  Устилуга жінка – доктор наук  ще й союзянка

414

Минулий тиждень приніс  чудову новину –у столиці, у національному інституті економіки України успішно захистила докторську дисертацію наша землячка, уродженка Устилуга Ористлава Сидорчук.  Це  перша  жінка-устилужанка,  яка стала доктором наук.

Хоча вона  уже  чимало літ працює доцентом Львівського регіонального інституту державного управління, та, напевне,  ні на день не забуває рідного містечка поміж Лугою і Бугом. Адже тут живуть її батьки Ніна Володимирівна і  Григорій Мартинович Гуки, за чиїм прикладом Орися (як і її брат Роман, недавній голова районної ради) обрала життєву стежину, вступивши на економічний факультет Львівського національного аграрного університету.

- реклама -

Тож цей виш може по праву пишатися  династією висококваліфікованих і вже титулованих економістів Гуків-Сидорчуків.

Окрім скрупульозної наукової роботи та сімейних клопотів, а разом із чоловіком Олександром, депутатом Устилузької міськради  виховує сина і доньку,  Ористлава  активно працює у Союзі українок.  До нашого осередку вона  вступила майже водночас зі своєю мамою. Зараз Ористлава Сидорчук – референт  Всеукраїнської ГО «Союз Українок» зі зв’язків із органами державної влади та релігією, вона – меценатка і волонтерка. Принципова і розважлива, комунікабельна, привітна і делікатна у спілкуванні Ористлава успішно вирішує  складні питання,  завжди знаходить логічний і раціональний  вихід  у заплутаних ситуаціях. Вона серцем вболіває за доручені справи,  за наших посестер в різних куточках України.Не разіз головою Союзу українок  ОреславоюХомик вона  возила на Схід зібрані земляками продукти, одяг, шкільне приладдя,  а також власним коштом придбану церковну утвар  для храмів  Маріуполя та козацької  Хортиці.

Ористлава Сидорчук – авторка кількох  книг, написаних самостійно та разом із колегами,  сотень статей із державного управління. Вона досліджує  механізми формування соціального капіталу,  сутність та архетипи  управлінської демократичної культури, міграційну політику України.  Нова монографія  «Державне регулювання системи соціальної безпеки в національній економіці України»  вилилася у докторську дисертацію. За словами матері, пані Ніни, захист роботи у Києві майже співпав у часі із 40-річчям  Орисі (так називають її  близькі), отож  подарунок до ювілею науковиця зробила собі гідний.

Щиро радіємо успіху нашої посестри, адже такі, як вона, молоді, освічені, амбітні, працьовиті визначають майбутню долю України.

 Вітаючи  «новонародженого» доктора наук  Ористлаву Сидорчук, від себе особисто і від усієї союзянської родини Володимира та Устилуга сердечно бажаю їй  нових  злетів і перемог, міцного здоров’я  і натхнення на наступні наукові відкриття і звершення та  плідну патріотичну громадську діяльність. 

Віра ЧАЙКОВСЬКА-ТАРЛИКОВА,

заступник голови всеукраїнської громадської організації Союз українок.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три × 1 =