На головну Новини Перша з початку повномасштабного вторгення сесія міськради не обійшлася без суперечок

Перша з початку повномасштабного вторгення сесія міськради не обійшлася без суперечок

559

Перша від початку повномасштабної війни сесія міської ради двічі ставала на паузу: депутати оголошували перерви, аби вийти до «коридорів шани» і, опустившись на коліна, зустріти полеглих Героїв Андрія Лавренюка та Вадима Іванова, з якими цього дня прощалися у міській громаді. Поза тим, встигли розглянути майже півсотні питань, зокрема – перейменувати міськраду з Володимир-Волинської на Володимирську. Доповнивши порядок денний питаннями, які не потрапили до нього, але розглядалися на засіданнях постійних комісій, взялися до виголошення депутатських запитів.


Про «Володимирліфт» і сьому школу

- реклама -

«Комунальне підприємство «Володимирліфт» обслуговує ліфти, що експлуатуються в ТМО, педколеджі, а також у багатоквартирних будинках – загалом 54. Мало непогані фінансові результати. Та два роки тому внаслідок рейдерства луцького ВК «Вертикаль» наше КП витіснене з Нововолинська, через що погіршилося фінансове становище підприємства . Після раптової смерті директора «Володимирліфт» лишився без керівника, і тепер «Вертикаль» намагається витіснити його різними методами і з володимирського ринку, переконуючи голів ОСББ розірвати договори. Закликаю невідкладно розібратися з ситуацією і вжити заходів на підтримку КП «Володимирліфт», найперше – призначити керівника, обов’язки якого нині виконує слюсар-електромеханік», – з таким запитом звернувся до колег і міського голови депутат від “ЄС” Олександр Дзядук.

Міський голова Ігор Пальонка повідомив, що над цим працює робоча група, і запросив до слова її голову Ярослава Матвійчука. Той зауважив: в області тільки одне комунальне підприємство, яке обслуговує ліфти, – наше. Решта приватні. «Це ринок, і безпосередньо самі мешканці визначають, хто буде обслуговувати, оскільки майже 90 % ліфтів знаходяться в ОСББ чи ЖБК. Є кілька пропозицій щодо того, як вийти з цієї ситуації, одна з них – зробити тариф окупним, бо підприємство мусить працювати ефективно.  Заборонити ж приватникам пропонувати послуги на ринку ми не можемо», – додав він.

Олексій Панасюк від «Самопомочі» цікавився, чого бракує нашому комунальному підприємству, аби бути конкурентним, а Олег Свідерський від «Батьківщини» закликав негайно призначити компетентного керівника КП. Депутати більшістю підтримали запит Дзядука.

Депутат від партії «За майбутнє» Микола Савельєв мав запит до начальниці гуманітарного управління Оксани Бігун. У зв’язку з тим, що у місті знайшло прихисток  чимало внутрішньо переміщених осіб із дітьми шкільного віку, а також тут селиться все більше сімей військових, є дуже високий запит на школу повного дня, особливо для учнів молодших класів. Таку освітню послугу наразі реалізує лише початкова школа №7, де цьому році планують набрати лише один перший клас. Але вона дійсно дуже затребувана, тому Микола Савельєв просить дозволити школі №7 відкрити не один перший клас, а два.

Депутатка від «Батьківщини», вчителька початкових класів гімназії Олена Жуйвода стривожилася, чи, в такому разі, не лишаться без роботи вчителі в інших закладах освіти громади. На що Савельєв підкреслив: ідеться про школу повного дня, де дитина може перебувати до шостої вечора під наглядом вихователів, а в інших навчальних закладах такої послуги нема. Його запит підтримали.

Міжнародне співробітництво і рішення виконкому

Розглядаючи програму міжнародного співробітництва міської ТГ на 2022-2025 роки, у якій закладено 14 мільйонів 125 тисяч гривень фінансування, в тому числі з міського бюджету 5 мільйонів 275 тисяч та 8 мільйонів 850 тисяч залучених з інших джерел, Олег Свідерський поцікавився, звідки такі суми. Начальниця відділу міжнародної діяльності та туризму міськвиконкому Катерина Підгурець пояснила, що загалом це прогнозована до 2025 року сума, але з неї вже є на рахунках 5 мільйонів грантових коштів, спрямованих на проекти, які реалізуються, а також вона враховує виділене раніше під ці проекти співфінансування з міського бюджету на загальну суму 1,5 мільйона гривень.Тобто на наступні три роки коштів громади закладено лише 2,5 мільйона загалом. Програму затвердили без змін та доповнень.

 Палкі дискусії в залі викликав проект рішення про затвердження рішень міськвиконкому, прийнятих у період воєнного стану. Олег Тимосевич від «Самопомочі» нагадав, що міська рада не має таких повноважень, відповідно це голосування буде порушенням закону «Про місцеве самоврядування», і просив більше таких проектів на голосування не виносити. Ігор Пальонка пояснював це колізіями в законодавстві, які сталися в умовах воєнного стану: такі рішення належать до повноважень міськради, і хоч Кабмін видав постанову, наділивши цими повноваженнями виконкоми, та змін до закону не внесли. Тому варто рішення виконкому, які стосуються, наприклад, виділення бюджетних коштів, затвердити на сесії – аби уникнути можливих проблем в майбутньому. Юристи міськради запевнили, що, готуючи цей проект рішення, консультувалися з експертами. Зрештою за нього депутати не проголосували.

Нова почесна громадянка Володимира

Змінивши звання «Почесний громадянин міста Володимира-Волинського» на «Почесний громадянин міста Володимира», його присвоїли ще одній достойній людині – ветеранці педагогічної праці, поетесі, авторці багатьох поетичних збірок, членкині міського осередку «Союзу українок» Людмилі Патлашинській. Цією відзнакою її вшанували за визначні заслуги перед територіальною громадою в галузі культури і мистецтва.

Про патріотизм Людмили Патлашинської, її життя та творчість ми не раз розповідали на шпальтах нашого видання. Вона сорок років викладала українську мову і літературу у школах Володимира, з них – двадцять у ЗОШ № 2, прищеплювала вихованцям любов до рідного слова, до України, до волинського краю. Брала активну участь у відродженні собору Різдва Христового, була його хористкою, а пізніше і регенткою. Із відродженням у місті «Союзу українок» стала його активною членкинею, бере участь у всіх їх важливих справах, акціях, зустрічах, у політичному житті краю. У 2012 році її також відзначили нагородою «За заслуги перед містом» за активну громадську діяльність, патріотичне виховання підростаючого покоління, творчу працю педагога і краєзнавця.

У 2022 році – без громадського бюджету

Міські обранці внесли зміни до рішення про громадський бюджет (бюджет участі), доповнивши його пунктом, у якому йдеться про його скасування  у випадку виникнення форс-мажорних обставин (введення воєнного стану, надзвичайної ситуації, епідемій, епізоотій тощо). Відтак, відкрили шлях до узаконення рішення про те, що в цьому році місто буде без громадського бюджету.

Утім, дехто спершу забажав почути мотивацію, мовляв, чому пропонується обмежити конституційне правило громадян на участь в розподілі бюджетних коштів. На це начальниця відділу економічного розвитку, проектної діяльності та інвестицій Наталія Куран підкреслила: не обмежити, а призупинити, і то лише на час воєнного стану. Вона додала, що в цьому році жодна громада не почала процес громадського бюджету. 

Комусь оренду на 5 років, комусь – на пів року

Через такий різний підхід щодо того, на який термін поновлювати договори оренди землі для фізичних та юридичних осіб, у сесійній залі розгорілися недитячі дискусії. Обурення у частини депутатів викликала пропозиція земельної комісії внести поправки у ряд договорів: там, де заявник просив продовжити договір оренди на два роки, пропонувалося підписання такого договору лише на пів року. Втім, в деяких випадках договір були готові продовжити й на п’ять років. «У чому така несправедливість?» – допитувалися у голови земельної комісії Миколи Юнака.

Він заявив, що там, де йдеться про постійні споруди, можна підписувати договір на 5 років, а де про тимчасові – на коротший термін. Проте звідки взялася і чим обумовлена пропозиція «на шість місяців» пояснити не міг, не з’ясувалося це і після того, як депутати затребували протоколи засідання комісії, адже озвучена на них пропозиція Миколи Юнака жодним чином не була обгрунтована. Після того, як градус суперечок суттєво підвищився і почали лунати звинувачення у корупції і взаємні образи, розставити  крапки над «і» взялася депутатка від «ЄС» Мирослава Чайковська, яка також працює в земельній комісії.

Вона пояснила, що в усіх випадках, де запропонували встановити термін договору оренди в шість місяців, ідеться про тимчасові споруди і малі архітектурні форми – власне, кіоски. Багато з них мають неналежний зовнішній вигляд. Тож аби стимулювати власників привести їх до ладу, вирішили дати їм на це пів року. Якщо, мовляв, за цей час змін не буде, то депутати зможуть просто не продовжити договір оренди. І хоч такі пояснення задовольнили не всіх, більшість депутатів за ці рішення проголосувала.

Утім, договір оренди ділянки на вулиці Драгоманова для ПП «Укр-Петроль» на цій сесії вирішили не поновлювати взагалі. Як підкреслили депутати-«самопомічівці», ця ділянка землі біля приміщення «червоної» школи стосується приміщення, придбаного заявником у приватну власність «під розбір». «Тож нехай нарешті розбирає його, а землю нема чого давати», – зауважили вони, підкресливши, що якщо міські обранці хочуть подбати про ревіталізацію  історичного приміщення школи, яке нині стоїть пусткою, то треба взяти до уваги і простір біля неї, зокрема згадану ділянку. З 28 присутніх у залі депутатів 11 за це рішення просто не проголосували, один проголосував проти.

Автомобіль для Зимного передали з другого разу

Дивним виявилося голосування щодо безоплатної передачі з балансу комунального підприємства «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги» на баланс Зимнівської сільської ради автомобіля Renault Duster 2020 року, наданого згідно з розподілом Волинської ОДА безпосередньо на обслуговування жителів громади. Власне, як повідомив Сергій Юзефович, який донедавна очолював відділ охорони здоров’я, таких автомобілів було два, але один із них в рамках мобілізації переданий військкомату, тому в проекті рішення фігурував лише один. «Авто куплене для Зимнівської громади, то чому нам його не передати їй?» – резонно поцікавилася Наталя Василець від «ЄС», і щодо цього ніхто не заперечував, однак… Голосування провалили – достатньої кількості голосів «за» не набралося.

Подивовані таким рішенням колег, депутати, які підтримували його, запропонували повернутися до голосування ще раз – уже після розгляду всього порядку денного. І зрештою з другого разу таки вдалося узаконити передачу автомобіля.

У «Різному» – про стадіон і маршрутки

Також на сесії депутати звільнили КЕВ від сплати податку за землю на 2023 рік, продовжили збір даних для розроблення Комплексного плану просторового розвитку території міської ТГ до 1 листопада, прийняли ряд земельних та майнових питань

А в «Різному» депутатка Олена Жуйвода розкритикувала організацію проведення турніру з мініфутболу «Вперед до перемоги», на який вона підготувала дворову футбольну команду. «Де вхід на стадіон неясно, медсестри нема, а про дітей з дворової команди ніхто потім і не згадав, не нагородив нормально», – обурювалася вона. Ігор Пальонка пообіцяв з цим розібратися, а також дослухатися до ще одного зауваження депутатки – про відсутність актуального розклад руху маршруток на зупинках.

Також до слова попросився член громадської ради Максим Климюк, який, посилаючись на звернення, що надходять до громадської ради, поскаржився на якість пасажирських перевезень, зокрема на те, що переможець конкурсу, який відбувся ще 10 січня, донедавна жодного разу не виходив на маршрут, аж поки не піднявся галас у соцмережах.

Упродовж всієї сесії рефреном звучали заклики окремих депутатів, голосуючи і приймаючи рішення, пам’ятати про те, що просто зараз триває війна і за наш спокій, за наше життя і майбутнє б’ються і гинуть воїни. Тим паче, що цього дня вони аж двічі отримали про це наочне нагадування.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

9 − один =