Новини

Перше засідання ради безбар’єрності

 У ОВА відбулось перше засідання регіональної ради безбар’єрності за участю очільника області Юрія Погуляйка. Зустріч також  відбувалась в онлайн-форматі для підключення учасників із районів та територіальних громад.

Рішення про утворення цієї ради затверджене 30 травня. Однак робота над забезпеченням безбар’єрного простору на Волині триває не перший рік. Тож насамперед заслухали результати цієї роботи від керівників ключових галузей області.

За результатами моніторингу 2023 року, проведеного Міністерством відновлення, розвитку громад та інфраструктури України, область – серед шести регіонів із високим ступенем безбар’єрності. Зокрема, йдеться про доступність фізичного простору ЦНАПів, будівель для ВПО, залізничних та автовокзалів, закладів освіти і спортивних шкіл.

В усіх лікувальних закладах області наявні сертифікати, що підтверджують доступність будівель і приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, передбачена можливість дистанційного перекладу жестовою мовою. Реабілітаційна допомога надається у 27 закладах охорони здоров’я, які підписали договір з Національною службою здоров’я.

«Безбар’єрність – це коли зручно всім без винятку», – процитувала ініціаторку програми безбар’єрної України, першу леді Олену Зеленську, заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук, підсумовуючи перше засідання Ради безбар’єрності.

Керівниками тергромад  рекомендовано створити ради безбар’єрності на місцях, а на наступному засіданні спільно розглянути проблеми щодо  безбар’єрності та визначитись із їхнім розв’ язанням. Програми та  заходи зі створення безбар’єрного простору затверджені у 16 громадах області,  у їх  чисті Володимирська, Затурцівська, Зимнівська, Устилузька.

Коментарі
Теги: засідання ради безбар'єрності, ОВА
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up