Новини

Петро САГАНЮК: «Нам не соромно за зроблене за минулі п’ять років»

Архів
16 переглядів

Нині всі питання розвитку міста покладені на місцеве самоврядування. Особлива увага міського володимир-волинського голови Петра Саганюка  спрямована на створення належних умов для навчання та перебування дітей в освітніх закладах, забезпечення належних умов у медичних установах, а також на розвиток міської інфраструктури. Напередодні місцевих виборів наша розмова не про політику, а про те, чим нині живе княже місто.

– Петре Даниловичу,  знаємо, що міська рада підписала меморандум з Фондом енергоефективності.  А що вдалося зробити місту своїми силами  задля енергозбереження?

– Найперше дбаємо про заклади освіти, а тому за п’ять років вдалося замінити в усіх садках і школах вікна на металопластикові. У другому і восьмому садках  капітально відремонтували дах і утеплили фасади.  Триває капремонт даху і в садочку «Дзвіночок». Роботу щодо енергозбереження проводимо вже зараз, встановлюючи в трьох освітніх закладах сучасні теплові пункти, які економлять теплову енергію на 30 відсотків. ІТП дозволять економно витрачати енергоресурси, регулюючи відпуск теплової енергії. Це ще одна можливість забезпечити комфортну температуру для дітей та працівників навчальних закладів протягом опалювального сезону, економлячи на тепловій енергії. Так крок за кроком у місті робимо все необхідне, щоб кожен заклад освіти ставав сучасним  та був максимально комфортним для дітей.

– У місті є прекрасний заклад  для навчання і виховання дітей з особливими потребами – інклюзивно-ресурсний центр. А як розвиваєте інклюзію в дошкіллі?

– Ніколи не оминаємо увагою розвиток інклюзивної освіти. Наприклад, наш ДНЗ «Волиняночка» першим в області відкрив дві групи для дітей із вадами зору та мовлення. Тут облаштували чудовий простір для розвитку дітей з особливими потребами – сенсорно-лего кімнату «Грайлик». Приміщення  зі спеціальним обладнанням, дидактичними матеріалами для корекційної роботи та психологічного розвантаження дошкільнят.

– Які зміни несе впровадження реформи Нової української школи в освіті Володимира-Волинського?

– Згідно з концепцією НУШ, до 2023 року має бути прийнятий новий стандарт профільної школи. Ми також працюємо над планами щодо створення ліцею профільного напрямку, у якому навчатимуться старшокласники міста та району.

– Щороку з міського бюджету виділяють чималі суми, щоб перетворити  медзаклади міста у зразкові для отримання населенням медичних послуг. На що спрямовували кошти?

– Щорічно місто робить фінансові вливання, щоб всі без винятку технологічні і лікувальні приміщення були приведені до ладу, набули сучасного вигляду.  Це важливо, бо в таких умовах приємно працювати медикам, а пацієнтам – комфортно перебувати на лікуванні.

Маємо нове відділення гемодіалізу, де сучасні комфортні палати і  меблі, гарні санвузли, світлі просторі коридори, нові вікна. Також от-от  запустимо новий сучасний ліфт, що надзвичайно важливо для пересування пацієнтів.

Більше чотирьох мільйонів гривень у місті спрямували на реконструкцію амбулаторії загальної практики сімейної медицини в районі цукрового заводу, яка скоро відчинить свої двері.

Варто зазначити, що Володимир-Волинська лікарня – одна з трьох медустанов Волині, де буде нова киснева станція, придбана для цього закладу за 3,2 мільйона гривень з міського бюджету. Обладнання необхідне для подачі кисню не лише у реанімаційне відділення для апаратів ШВЛ, а й в окремі палати відділень. Ще придбали новий цифровий рентген, ендоскоп, ШВЛ для новонароджених. А загалом понад 25 мільйонів з міського бюджету спрямовано на лікарню тільки у цьому році.

Намагаємося всіляко заохочувати медиків. Лише у вересні  додаткових 558 тисяч гривень спрямували на доплату до зарплат лікарям “вторинки”. Розуміючи важливість праці цих фахівців у складних умовах, згадану суму перерахували в якості премій.

Насправді завдяки зусиллям багатьох людей у лікарні зроблено дуже багато. Я вважаю, що вдалося якісно змінити стан міської медицини, проте у прагненні до кращого ще є чимало завдань, які потрібно виконати.

– В умовах війни на Сході України виникла необхідність надання додаткових соціальних гарантій воїнам АТО (ООС), а також сім’ям загиблих. Як піклуються про «атовців» у Володимирі?

– Володимир-Волинський  – місто військових, тому саме ця категорія потребує особливої уваги з боку влади. За рахунок міського бюджету компенсовуємо 50 відсотків пільги за компослуги для сімей загиблих військовослужбовців, ще 50 компенсує держава. Тобто у Володимирі такі сім’ї мають 100 відсотків пільги на ці послуги відповідно до соціальних норм. Діти із цих сімей безплатно харчуються у навчальних закладах, мають можливість безоплатно користуватися міським басейном, навчатися в установах культури.  За кожною родиною закріплений відповідальний працівник, я постійно намагаюся бути в курсі, чим живуть ці сім’ї, підтримати матеріально до якогось свята чи допомогти  розв’язати якусь проблему.

З місцевого бюджету фінансується і пільгове перевезення громадян, надаються допомоги на лікування жителям міста. От нещодавно звернулась жінка, якій пересадили нирку. Вона отримує замісну терапію, вартість якої не під силу простій родині. Тому дав доручення розробити відповідну місцеву програму для таких осіб.

На всіх сесіях порушуєте  перед депутатами питання облаштування місць відпочинку.

– Так, завершується облаштування відпочинкової зони на нашій невеличкій річці Риловиці. Парк знаходиться обабіч вулиці Луцької, однієї з центральних в місті, і є окрасою і місцем відпочинку не лише тамтешніх мешканців, але й усіх володимирчан. Чимало робіт вдалось зробити і в парку «Слов’янський». Цей напрямок треба продовжити, як і облаштувати скверик біля вулиці Небесної Сотні, біля музею, парк біля другої школи і багато інших.

– Питання доріг зараз – одне з найбільш актуальних. Кажете, що карантинні умови не дали змоги «розігнатися» з ремонтами у Володимирі-Волинському.

– На жаль, так воно і є, але великим плюсом стала реалізація українсько-польського проекту щодо ремонту дороги Устилуг – Володимир-Волинський.  Ці роботи виконує польська фірма “Дрог-Буд”. Тротуари біля відремонтованої дороги облаштовуватимемо коштом міської ради. Продовжуємо ремонти на вулицях Сагайдачного та  Незалежності. Сподіваємося, що сприятливі погодні умови дозволять їх закінчити в установлені строки. Безперечно, хотілося б зробити більше, але епідемія внесла свої корективи у плани. Але «задню не даємо», та й статистика не дасть розчаруватися. За роки мого перебування на посаді міського голови вдалося відремонтувати 80 відсотків  вулиць міста, тому можу впевнено сказати, що соромитися нам немає за що.

Розмовляла Юлія ХОВАЙЛО.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up