На головну живи активно Під Устилугом протестували проти земельного закону

Під Устилугом протестували проти земельного закону

75

Минулого четверга зранку, у день, коли Верховна Рада запланувала у другому читанні проголосувати закон про ринок землі, близько півтори сотні аграріїв Волині зібрались на в’їзді у місто Устилуг з тим, щоби вкотре привернути увагу до своїх вимог. Підтягнули на протест і сільськогосподарську техніку. Вони проти прийняття законопроекту у запропонованому вигляді, а внесення деяких правок до нього, на їх думку, не знімає загроз.

Кожні 20 хвилин колона з учасників акції перекривала рух,  наступні 20 хвилин дорогу звільняли, щоб люди могли їхати у своїх справах. На плакатах протестувальників містилось: «Патріоти в окопах воюють, шахраї в тилу грабують», «За юридичними особами ховають аферу», «Земля має належати тим, хто на ній працює», «200 га в одні руки громадянам України».

- реклама -

Деякі незадоволені перекриттям дороги громадяни обурювались, мовляв, для чого це робити саме під Устилугом, «їдьте під стіни Верховної Ради!»

Один із постійних активних учасників протесту проти продажу землі на визначених у законопроекті умовах Павло Карпюк прокоментував це так.

   «Ми проти такого законопроекту, тому що він не для українського селянина, не для українського аграрія, а для крупного олігархічного капіталу, в тому числі й іноземного. Хоч і звучить у ньому, що іноземці не мають права купувати землю, але через різні схеми, механізми, банки, які переважно теж із іноземним капіталом, – це буде легко зробити.   На жаль, правки, які заслуговували на увагу, практично всі були відхилені.

Перекриваємо рух саме перед сервісною зоною Устилуга, бо своєю акцією хочемо привернути увагу не тільки української влади, але разом із тим апелюємо до європейської спільноти, щоб теж відреагувала, тому що не можна ставити на коліна село.

Велика частина учасників протесту поїхала сьогодні й до Києва».

Як відомо, цього дня у парламенті і справді вирували пристрасті навколо земельного закону, однак обіцяної головою фракції «Слуги народу» Давидом Арахамією «земельної ночі» так і не сталося.

Протестували ж під Устилугом до вечора. Розійшлись, як каже Павло Карпюк, коли стало зрозуміло, що цього дня законопроект прийнято не буде. «Але тепер стоїть питання подальшого планування дій. Оскільки анонсовано, що наступного разу за закон уже планують взятися в середині квітня, а це якраз гаряча пора, коли аграрії будуть зайняті в полі. Це, очевидно, роблять у надії на те, що не буде кому вийти відстоювати свої інтереси. Час ще є, будемо думати, як бути далі: або відстоїмо, або це буде кінець діяльності українського аграрія на українській землі», – підсумував Павло Вячеславович.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

одинадцять − одинадцять =