Новини

“Під звуки кольору” Тетяни Салухи

Архів
16 переглядів

Пам’ять у її смартфоні тріщить по швах від гігабайтів світлин із занять з учнями – на всіх зображені цікаві моменти творчого процесу та уже готові картини, які діти залюбки демонструють на камеру. Усіма фотографіями та відеороликами вчителька Тетяна Салуха ділиться у групах у вайбері та фейсбуці, завдяки чому батьки можуть бачити, як захоплююче проводять час їхні діти на заняттях з малювання. А невдовзі роботами вихованців студії «Палітра талантів» та їхньої вчительки зможуть помилуватись усі охочі під час виставки у КМЦ «Під звуки кольору-5», адже це буде вже п’ята виставка юних художників.       

Тетяна Салуха змалечку захоплювалась малюванням. А опановувала  ази образотворчого мистецтва під час приватних уроків у відомої художниці Наталії Блонської у Любомлі, звідки родом і Тетяна. Мистецьку та педагогічну освіту дівчина здобувала у педколеджі,  згодом у Київському університеті та СНУ ім. Л. Українки. Уже 20 років рідним містом для неї є Володимир-Волинський, де лишилась жити, коли знайшла тут свою долю. Протягом останніх десяти років Тетяна Салуха викладає образотворче мистецтво  у ЗОШ №5 ім. Анатолія Кореневського.

Окрім викладацької роботи, яка Тетяні дуже до душі, художниця не забуває про власну творчу самореалізацію – пише картини, бере участь у пленерах та виставках і не лише місцевих, а і всеукраїнських та міжнародних. Найбільше  їй запам’ятались пленери в Карпатах,  Ізраїлі та у Польщі.

– Ми приїхали до Кетншина з Юлією Шуріною, спізнившись на один день. Узяли чималенькі, як для пленеру, полотна, які нам одразу видали, і пішли знайомитись з художниками. На нас, тендітних дівчат, дивились, як на дітей, і, здається, спершу сприймали скептично. Та яке ж було в усіх здивування, коли ми впорались з роботами  за один день! Під час нагородження нас відзначили як кращих художниць, а моя робота настільки сподобалась меру міста, що він повісив її у своєму кабінеті. Потім ми приїжджали на цей пленер ще два роки поспіль, – ділиться спогадами Тетяна.

Якщо колись художниця найчастіше зображувала мальовничі пейзажі, то нині їй більше до вподоби натюрморти, де невід’ємною частиною композиції є барвисті квіти. Каже, що натхнення у неї з’являється майже кожного дня, коли споглядає якісь гарні та естетичні речі, на які навіть не кожен звертає увагу.

– Коли недотична до мистецтва людина послухає розмову художників, то може не зрозуміти про що йдеться. Часом йдеш парком разом із колегою і просто захоплюєшся тим, наскільки зараз гарна трава кольору «індійська жовта», – з посмішкою зазначає мисткиня.

 

За останні роки у Тетяни з’явилась невелика серія картина із морськими пейзажами та човнами, котрі писала щоразу після закордонних поїздок та подорожей до різних водойм. Усі ці роботи у володимирчан буде нагода побачити на виставці у КМЦ, відкриття якої планується на середину вересня. У галереї поруч із картинами молодої  художниці будуть роботи і її вихованців – учнів студії «Палітра талантів», котра уже декілька років діє на базі 5-ї школи. Якщо раніше це був звичайний гурток для учнів, то зараз сюди приходять займатись діти і з інших шкіл. Наймолодшій учениці Тетяни лише чотири  рочки, а найстарші вихованці – абітурієнти, яких готує до вступу у спеціалізовані вузи.

До кожної дитини вчителька знаходить підхід, аби якомога повніше розкрити її таланти. Заняття у теплу пору року проходять на території біля школи у форматі міні-пленеру, котрий  інколи завершується пікніком. Як у класі, так і надворі діти займаються за мольбертами, як справжні художники.  Тетяна щоразу готує на урок цікаву тематику та завдання, що значно складніші, аніж на звичайних шкільних уроках. Протягом півтора години, а інколи і довше, діти змальовують готові композиції або вигадують власні сюжети.

– Часто забігаю у супермаркет, аби придбати черговий реквізит для написання картин з натури – зазвичай, фрукти та овочі, які після заняття мої учні з успіхом «знищують». Беру зазвичай по одній-дві штуки, тому деколи продавчині з подивом дивляться на мої покупки. Одного разу не стрималась, коли на касі запитали, чий це помідор, – кажу, що це не помідор, а натюрморт!, – з усмішкою розповідає Тетяна.

Таланти своїх вихованців художниця активно просуває у різноманітних конкурсах та виставках. Перед карантином її запросили до участі у всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка, який  відбувся у Запоріжжі. Зголосились узяти участь двоє учнів, котрі підготували для конкурсу по три малюнки. Подавати роботи можна було двома способами – привезти їх самим або ж надіслати знімки електронкою. І хоча батьки готові були везти своїх дітей до Запоріжжя, проте не змогли цього зробити, бо через карантин скасували усі потяги. Тому довелось змагатись у творчому конкурсі дистанційно. Уже невдовзі організатори надіслати медалі, грамоти та подарунки за перші місця у різних вікових категоріях, які зайняли учні Тетяни Салухи.

Успішною видалась участь вихованців «Палітри талантів» і в місцевому конкурсі писанкарів. Для Тетяни писанкарство – одне з найбільших захоплень, в яке вкладає усю душу. Досвід і знання художниці залюбки переймають її учні. Цього року учениці ЗОШ №5 восьмикласниця Оля Луцюк та дев’ятикласниця Дарина Кисиличак посіли перше та третє місця у конкурсі писанок. Брали участь вихованці Тетяни Салухи і в конкурсі «З любов’ю у серці до рідного міста», де одна з учениць посіла почесне третє місце.

А нещодавно художниця брала своїх учнів на благодійний пленер, котрий проводила ГО «Нова Ідея» у селі Зимне. Діти із захопленням спостерігали за роботою дорослих художників, задавали їм різні питання, завдяки чому отримали багато корисних знань та навіть пробували створювати власні картини. Окрім цього, Тетяна влаштувала для учнів пікнік зі смаколиками та розваги із великими мильними бульбашками та захоплюючим квестом.

Для юних художників та художниць заняття у творчій студії стало справжньою віддушиною під час карантинного літа. Після того як діти три місяці відсиділи удома, то дуже охоче бігли на заняття, котрі відновились у червні. Навіть коли зняли карантинні обмеження на проведення уроків у приміщенні, все одно продовжували  працювати на природі.

Найбільше всім сподобалось, коли  малювали кавуна і круасани з какао, адже потім усі залюбки ласували художнім «реквізитом». Тетяна сподівається, що у новому навчальному році і надалі матиме нагоду займатись з дітьми «вживу», бо пояснювати тему дистанційно, як це було навесні, надзвичайно складно. Тим паче, що має чимало планів та цікавих ідей, котрі довелось відкласти через карантин.

Тетяна ІЗОТОВА.

 

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up