Новини

Підготовка до зими, злочинність у районі та оплата за енергоносії

Архів
4 переглядів

  Підсумки роботи господарського комплексу району підбивали на колегії райдержадміністрації минулого тижня. Окрім цього на засіданні розглянули питання ефективності використання коштів, що виділяються на енергозбереження та стан протидії злочинності в районі.

Як працював господарський комплекс району в осінньо-зимовий період 2017-2018 років та як готується до нового сезону, доповів начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ РДА Петро Чуцький. Окремо доповідач зупинився на освітніх закладах, адже протягом звітного періоду у школах та дитсадках району було проведено ряд заходів, спрямованих на енергозбереження, а саме: реконструювали котельні та встановили твердопаливні котли у школах села Бубнів та міста Устилуг, у п’ятьох сільських школах замінено вікна на енергоощадні  на суму 764 тисячі гривень, утеплили частину будівлі школи у селах Зоря та Зимне, у трьох початкових школах відремонтували пічне опалення  тощо.

До осінньо-зимового періоду готували і заклади медицини та культури – у ФАПах замінювали вікна, що ж до клубних закладів, то усі були забезпечені твердим паливом. Проте проблема з ремонтом приміщень залишається актуальною для багатьох закладів культури – у поганому стані, зі слів Петра Чуцького такі установи в Суходолах, Ласкові та Новосілках.

Багатоквартирні будинки, яких у районі налічується 35, також були повністю підготовлені до зими. У період негоди для очищення  доріг від снігових заметів райдержадміністрація надавала комунальникам дизельне пальне. Загалом район був підготовлений до роботи та експлуатації об’єктів взимку і опалювальний сезон пройшов без серйозних аварійних ситуацій, підсумував Петро Чуцький.

Начальник відділу ЖКГ  озвучив комплекс робіт, які ще потрібно провести, аби і цього року підготувати район до осінньо-зимового періоду, як належить. Для цього необхідно здійснити поточні ремонти приміщень та мереж у навчальних закладах, а також профілактичні ремонти та огляди газового обладнання котелень загальноосвітніх шкіл. До роботи в осінньо-зимовий період необхідно підготувати 60 ФАПів, 3 амбулаторії та приміщення Устилузької міської лікарні. Також Петро Чуцький наголосив на тому, що до 1 жовтня в усіх бюджетних установах району потрібно організувати запас твердого палива у необхідній кількості, а усі очільники громад мають якнайшвидше розробити комплекс заходів із підготовки житлово-комунального господарства, адже її ефективність залежить від своєчасно проведеної роботи.

Про стан забезпечення публічної безпеки, правопорядку, безпеки дорожнього руху та протидії злочинності доповіла начальник сектору превенції Володимир-Волинського  відділу поліції Наталія Осійчук. За п’ять місяців цього року  місцевими правоохоронцями зареєстровано 3353 заяви громадян про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, з них 419 внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань, що становить 3,2 відсотка при загальнообласному показнику 15,7 відсотків. Що стосується району, то від його жителів надійшло всього 110 заяв кримінального характеру, з них 35 – про особливо тяжкі злочини. У порівнянні з минулим роком кількість тяжких злочинів зросла, а також більше трапляється крадіжок транспортних засобів, жодну з яких місцеві правоохоронці так і не розкрили.  1745 адміністративних матеріалів склали поліцейські за звітний період проти 1342-х за минулий рік. Особливу увагу, зі слів Наталії Осійчук, приділяли виготовленню та зберіганню самогону. У районі було виявлено сім таких правопорушень. За водіння автомобіля у стані алкогольного сп’яніння було складено 32 протоколи. На профілактичному обліку у відділі поліції перебувають 195 осіб, з яких 110 раніше судимі і 85 – особи, які вчинили домашнє насильство. Місцеві правоохоронці застосовують ряд заходів, які попереджують  вчинення правопорушень на території району, зазначила Наталія Осійчук.

З січня по травень 2018 року установами сільських рад району було спожито електроенергії в натуральних показниках 15,6  тисяч кіловат-годин, а установами районного підпорядкування 50,8 тисяч кіловат-годин. Дещо збільшилось у порівнянні із минулим роком використання електроенергії територіальним центром, якому потрібно виділити додаткові асигнування у сумі майже 20 тисяч гривень, аби розрахуватись за цю послугу. Таку інформацію озвучила заступник начальник управління фінансів РДА Валентина Квіта, доповідаючи про ефективність використання коштів, що виділяються на оплату спожитих енергоносіїв та енергозбереження в бюджетних установах району.

Заступниця начальника управління фінансів наголосила на проблемі оплати за теплопостачання у районному будинку культури – для забезпечення теплом цього закладу до кінця 2018 року потрібно 154 тисячі гривень, при тому що залишок асигнувань на цю статтю видатків складає трохи більше 24 тисяч гривень. Голова РДА Наталія Василець поцікавилась, які саме громади не дофінансували в цьому році утримання спільного районного майна – будівлі РБК. Та відповісти на це питання Валентина Квіта не була готова, наразі відомо лише те, що Зимнівська ОТГ виділила на РБК 175 тисяч гривень, Устилузька громада 72 тисячі, Зарічанська 117 тисяч, та Оваднівська 155 тисяч гривень. Утім цих коштів недостатньо аби покрити усі витрати установи, тож усім громадам необхідно провести перерахунок асигнувань. Не вистачає у районному бюджеті коштів і на утримання бібліотек. Валентина Квіта зазначила, що громади повинні виділяти ці кошти наперед, а не відшкодовувати втрати районній казні, адже це є порушенням.

Тетяна ІЗОТОВА.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up