Новини

Підполковник «повернувся» у Лисинчанськ, за  звільнення якого  життя віддав

Архів
10 переглядів

 У місті Лисичанськ,  яке відзначило четверту річницю звільнення від російсько-терористичної окупації, відкрито меморіальну дошку начальнику протиповітряної оборони 51-ї окремої механізованої бригади підполковнику Василю Спасьонову, який героїчно загинув, звільняючи це місто, 23 липня 2014-го… 

…Того  трагічного дня Василь Спасьонов отримав наказ висунутися в бік Лисичанська з танком та БМП 3-ї батальйонно-тактичної групи. О 12:30  ця група, яку добровільно зголосився супроводжувати підполковник, разом із іншими  підрозділами вирушила в місто. За наявною інформацією, у противника в місті були лише незначні групи снайперів та мінометників. Попри це, при штурмі міста відбулися жорстокі вуличні бої, ворог люто оборонявся. Наша група, яка вже зайшла вглиб міста на п’ять кілометрів, потрапила у засідку до чеченців. Спасьонов отримав поранення, але продовжував командувати підрозділом. І знову черговий обстріл… Ще одне поранення виявилося  смертельним…

Посмертно Василь Спасьонов нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня, відзнакою «За заслуги перед містом Володимир-Волинський», званням «Почесний громадянин міста Володимира-Волинського». На його честь названо три вулиці: у Володимирі-Волинському, в селі Житані, де  герой знайшов вічний спочинок, і на його малій батьківщині –Сумщині. А  наказом Міністерства оборони України  ім’я підполковника Спасьонова навіки зараховано до списку військової частини.

Участь у відкритті меморіальної дошки на честь взяла вдова загиблого Аліна, яка продовжує справу чоловіка, служить  в 14-й ОМБр, побратими й друзі підполковника, жителі Лисичанська, представники міської влади. Капелан бригади отець Михайло відслужив панахиду біля пам’ятного знаку й окропив його свяченою водою.
До меморіальної дошки на честь підполковника Василя Спасьонова та ще двох загиблих Героїв з 24 ОМБр, які віддали життя за те, аби жителі Лисичанська почувалися вільними на своїй українській землі, лягли квіти, пролунав військовий салют. Про це повідомляє прес-служба 14-ї ОМБр.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up