Новини

Підсумки «Писанки – домівки сонячного сяйва»

Володимирська, Громади, Лайфстайл, Новини
279 переглядів

У  Володимирському історичному музеї імені Омеляна Дверницького підбили підсумки конкурсу «Писанка – домівка сонячного сяйва» імені Єлизавети Богуславської.

Традиційний конкурс, спрямований на розвиток писанкарства у краї, дослідження великодньої звичаєвості та обрядовості, заснований колективом музею ще у 2003 році. Названий на честь талановитої володимирської художниці, майстрині Богуславської, яка разом з родиною проживала у Володимирі в першій половині ХХ століття. Вона пережила дві світові війни, революцію, втрату батьків, опікувалася прийомними онуками брата, через що не створила власної сім’ї. Попри життєві труднощі Єлизавета Григорівна усе життя займалася творчістю: малювала аквареллю, моделювала та шила одяг, займалася вишивкою, в’язанням, виготовленням штучних квітів. А її писанки були в багатьох володимирських домівках – їх берегли як цінні реліквії.

Цьогорічний конкурс був спрямований на створення саме традиційних волинських писанок з автентичними орнаментами краю. Участь в ньому взяло 28 писанкарів віком від 14 до 20 років. До складу журі, яке й визначило переможців, увійшли відома майстриня Тетяна Пасієвич, викладачка художньої школи ім. М. Рокицького Ірина Надюкова та спеціалістка відділу культури та мистецтва управління з гуманітарних питань  міськвиконкому Любов Нестерук. Вони відзначили високий професійний рівень робіт, у чому велика заслуга батьків та вчителів.

Отож, перше місце у старшій віковій категорії (17-20 років) здобула Ангеліна Корнійчук, студентка педагогічного фахового коледжу імені Агатангела Кримського (керівниця Леся Мартинюк), друге– Юлія Спічак, учениця ліцею села Суходоли, третє– Вікторія Бунда, студентка педколеджу.

У молодшій віковій категорії (14 – 16 років) перше і друге місця  посіли  студентки  педколеджу – відповідно Вікторія Мартинюк (керівниця Леся Мартинюк)  та Іванна Сюмак, третє розділили Оксана Мілінчук, теж студентка  педколеджу та Анна Гладишева, учениця художньої школи ім. М. Рокицького.

 

Ганна Доскоч,

наукова співробітниця історичного музею імені Омеляна Дверницького

Коментарі
Теги: "Володимир, історичний музей, конкурс писанки, переможці
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up