На головну Новини Пільгове перевезення та нові автобуси для міської громади

Пільгове перевезення та нові автобуси для міської громади

222

На нараді, що відбулась учора у міській раді прийняли ряд важливих рішень щодо пільгових перевезень у громаді, а також обговорили можливість підвищення якості перевезень та придбання для міста двох автобусів.

Ініціював зустріч із перевізниками міський голова Ігор Пальонка, аби вирішити ряд важливих питань, пов’язаних із роботою громадського транспорту на території громади. Зокрема, питання укладання договорів з перевізниками на пільгове перевезення, адже були нарікання на те, що цим у 2020 році займався лише один перевізник. Також, повідомив міський голова, є велика кількість скарг від мешканців громади щодо якості перевезень, а ще у зв’язку із збільшення території громади виникла потреба у довезенні до міста мешканців сіл.

- реклама -

Торік договір на пільгові рейси на чотирьох маршрутах (14, 14А, 10, 21) було підписано з одним підприємцем-перевізником Михайлом Тищуком. У міському бюджеті на пільгові перевезення цьогоріч передбачено 835 тисяч гривень, тож Ігор Пальонка звернувся до всіх місцевих перевізників (їх є 4) з запитанням, чи може з них іще хтось здійснювати пільгові рейси. Зголосився лише власник маршруту №8 (вул. Поліської Січі – Устилузька) Василь Собчук, який зауважив, що може здійснювати два пільгові рейси на день. Тож це питання буде вивчено до 1-го лютого, підсумували на нараді.

Міський голова запропонував місцевим перевізникам підкоригувати свої маршрути та вивчити пасажиропотік спільно з міськими управліннями, щоб надавати послуги з перевезення також і мешканцям сіл, а не тільки міста. Пропозиції щодо необхідності довезення громадян повинні надати старости громади. За тиждень напрацюють необхідні маршрути.

Свої проблемні питання під час наради порушували і перевізники, котрі бідкались, що займатися подібним бізнесом у період карантинних обмежень нерентабельно. Тому важко працювати над якістю, якщо перевізник сам за свої кошти повинен інколи заправити маршрутку.  На час карантину перевізникам довелося скорочувати водіїв, а інколи і самим сідати за кермо. Крім того, з поліцією  стежили за тим, аби вони дотримувалися усіх карантинних норм, а коли громадський транспорт був заборонений – слідкували, аби маршрутка не виходила на рейси.

Натомість міський голова запропонував закупити для здійснення перевезень у місті два автобуси, щоб закривати проблемні маршрути. Щодо переданих Володимиру у 2014-му році трьох німецьких автобусів, як гуманітарну допомогу, то, як зауважив начальник управління ЖКГ Віктор Фіщук, жоден з них не функціонує. Для відновлення і ремонту потрібні великі кошти, а таких запчастин уже не виготовляють. Списати автобуси на металобрухт  також не мають права, бо це гуманітарна допомога, тому залишаються стояти на території КП “Полігон”.

Депутат Микола Юнак підтримав ідею мера та запропонував обговорити з перевізниками майбутні маршрути та запитати їхньої поради, які автобуси і яких марок варто закупити.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

18 + 16 =