На головну Новини Пісенна дорога Євгена Колодійчука

Пісенна дорога Євгена Колодійчука

141

   Збірка пісень «Дорога до мами» нашого земляка, письменника й журналіста Євгена Колодійчука вийшла в одному із київських видавництв. Впорядкувала й підготувала книжку до другу його дружина.

Хоча сам автор, віддаючи багато часу газетярській праці, гумористичним та науково-популярним творам, не вважав себе поетом-піснярем, та багато його ліричних віршів дуже мелодійні. У збірник включені твори покладені на музику володимирськими композиторами Людмилою Бражніковою й Володимиром Музиченком, бадром із Київщини Сергієм Бобирем. Деякі з них вже відомі володимирчанам, зокрема романс «Слово», пісня «Володимире мій» є у репертуарі вокального тріо «Живиця», звучали зі сцени  і «Не спіть, українці», «Колискова», «Мар’я-Воля».  «Весняне сонечко» виконує молодший хор дитячої музичної школи.

- реклама -

Друга частина збірки – це авторські наспіви. Крім текстів пісень є і ноти до них, відтворені за мелодіями диктофонних записів. Оскільки вони потребують обробки та аранжування, Жанна Колодійчук пропонує взятися за це фахівцям, котрі цікавляться лірикою. За життя сам поет, який був надзвичайно скромним чоловіком, особливо не афішував ці свої спроби, вважав, що пісенні тексти ще треба відшліфовувати, можливо, щось у них переписати чи скоротити. Писав: «Коли будуть пропозиції, критичні зауваження від фахівців-композиторів – дуже прошу. Готовий до співпраці». На жаль, не встиг цього реалізувати, доля відміряла йому надто короткий вік.

Нові книжки Жанна Колодійчук подарувала бібліотекам другої міської та дитячої музичної школи.

Ірина НАДЮКОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

десять + 18 =