Новини

Після війни енергоносії здорожчають

Лайфстайл, Новини
176 переглядів

Після закінчення війни потрібно буде збільшити тарифи на електроенергію та газ для забезпечення стійкості енергетичної галузі. Про це йдеться у звітіМіжнародного валютного фонду. 

“Забезпечення стійкості системи та зменшення квазіфіскальних зобов’язань вимагатимуть поступового підвищення тарифів на газ та електроенергію для покриття витрат, одночасно виділяючи адекватні та цілеспрямовані ресурси для захисту вразливих домогосподарств”, – йдеться в ньому.

Зазначається, що Кабінет Міністрів має затвердити дорожню карту поступової лібералізації ринків газу та електроенергії. В основі цього документу буде технічний аналіз фінансового стану галузі,  погоджений з Європейською комісією.

Внаслідок російських обстрілів енергосистеми було знищено 80% теплової генерації та 40% потужностей гідроелектростанцій.   В МВФ наголосили, що енергетичні компанії будуть покривати отримані внаслідок обстрілів збитки власними коштами, а також за допомогою донорської підтримки.

За оцінкою Київської школи економіки, збитки та втрати в енергетиці внаслідок вторгнення рф перевищують 56 мільярдів доларів.

Коментарі
Теги: Енергосистема, стійкість
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up