Новини

Пісні «Сузір’я» співає увесь Устилуг

Архів
10 переглядів

П’ять років  тому працівники Устилузького відділення терцентру  Тетяна Назар  і Зоя Герель організували для своїх підопічних фольклорний гурт, куди агітували пенсіонерів, які мають хист до співу. Таких серед устилузьких пенсіонерів виявилося чимало. Насамперед зголосилися колишні вчителі Лариса Боритюк, Юлія Косюк, Надія Мостова, Галина Герель, Олексій Пеценюк, баяніст. Згодом приєднався і Арсентій Боритюк. Вчителів і зараз у ансамблі найбільше, шестеро. Та є і представники інших професій – Ганна Груй та Лідія Савюк працювали в управлінні житлово-комунального господарства, Галина Грицюк – бухгалтер, Надія Байда – інженер-будівельник, трудилася в Устилузькому ПМК, Катерина Новаковська  завідувала П’ятиднівським  будинком культури, Володимир Долгунський – у колгоспні часи і бригадирував, і шоферував, а тепер  фермерує. Водієм працював Микола Бегаль, котрий із дружиною-бухгалтером Тетяною переїхали у прикордонне містечко з райцентру.  Саме тому, що представляють різні галузі обрали таку назву для свого колективу. Жартують, що у їхньому творчому «Сузір’ї»  зібралися «зірки»  із різних галузей.

Без їхніх пісень давно вже не обходиться жодне устилузьке свято. А коли відзначають пам’ятні в історії України події, на мітингах часто звучать і ліричні та патріотичні вірші тутешніх поетів. Юлія Йосипівна і Арсентій Арсентійович  – автори текстів і багатьох пісень, які вже співає не лише пенсіонерський гурт, а й увесь Устилуг. Бо нікого не залишають байдужими  щирі слова «Устилужанки», «Маминого оберегу»,  «Джерела»…  Слова першої поклав на музику Євген Гацюк, до інших мелодії підбирали гуртом. Чимало у «Сузір’я» і  пісень волинян Степана Кривенького та Олександра Каліщука. Із особливим задоволенням співають народні, адже їх особлива щира душевна енергетика й мелодійність проникають у кожне серце.

Хоча репертуар обговорюють разом, головним режисером усіх виступів разом із керівником колективу Інною Залевською  є Юлія Косюк. Коли готують сценарій концерту, до написання реприз приєднується і Надія Мостова, вона й дотепну гумореску складе, і сама її прочитає.

Останнім часом двічі на тиждень гурт проводить репетиції у невеличкій кімнатці будинку культури, де за годину перед тим Арсентій Боритюк включає калорифер, аби артисти не перемерзали.  За п’ять років «Сузір’я» для цих жінок і чоловіків стало своєрідною родиною – і порадяться тут, і проблемами поділяться, і поспівчувають, і допоможуть одне одному. Разом відзначають свої дні народження, теж із піснями і персонально написаними віршами, про це також дбає Арсентій Арсентійович чи Надія Єрофіївна.

Часто «Сузір’я»  тішить своїми піснями підопічних та персонал стаціонарного відділення районного терцентру в Льотничому, не забувають, що зараз там зимує четверо устилужан. Виступали на святкуванні Днів села у Вощатині, Черникові, Залужжі, інших селах району та ОТГ. А коли співали на Світязі, де сцену влаштували над самим озером, слова їхніх пісень просили переписати вражені львів’яни й тернопільчани. Торік гурт брав участь у «Битві талантів». А як колядує «Сузір’я»  чули і в Устилузі, й у Володимирі! Цієї зими вони також вітали своїх земляків, ходили із різдвяною зіркою, дзвіночками. А скільки колядок знають! Та ще й яких! Наколядовані кошти передали на храм.

Устилужани люблять слухати своє «Сузір’я», з повагою ставляться до сивочолих співаків. Про костюми для колективу подбали директор сільськогосподарського товариства  «П’ятидні» Валерій Діброва, підприємець Любов Петрук, міський депутат Олександр Сидорчук та інші

П’ятирічний ювілей учасники  «Сузір’я» відзначали у світлиці устилузького осередку Союзу українок, адже до його активісток належить уся жіноча частина співочого гурту. Тож  очільниця місцевих союзянок Ніна Гук  спекла з цієї нагоди свій фірмовий коровай і, прикрасивши калиною й барвінком, на вишитому рушнику вручила його Інні Залевській. Завітала на свято і привітала  «Сузір’я» і заступник голови всеукраїнської громадської організації «Союз українок»  Віра Чайковська-Тарликова.  Почесною грамотою Союзу українок вона нагородила голову Устилузького осередку Ніну Гук та колектив «Сузір’я». Теплі слова адресували гурту і заступник голови Устилузької ОТГ Світлана Дубицька та директор районного терцентру Любов Столярчук. Пісенне вітання подарували представники фольклорного колективу із Льтничого.

Хоча їхні паспорти свідчать про досить поважний вік, учасники співочого «Сузір’я» на цифри не зважають. Пісні, з якими не розлучаються, наповнюють їхні серця бадьорістю та оптимізмом, додають здоров’я.

   Ірина НАДЮКОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up