На головну Новини Пів десятка ОСББ реалізують проекти з енергозбереження

Пів десятка ОСББ реалізують проекти з енергозбереження

120

   У мешканців п’яти багатоквартирних будинків Володимира-Волинського фактично погоджені Фондом  енергоефективності заявки з реалізації проєктів із енергозбереження: чотири будинки обрали для реалізації пакет “Б”, один – пакет “А”. Про це розповів перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук під час пілотного вебінару “Модернізація багатоквартирного житлового сектору за підтримки Фонду енергоефективності України”.

“Вартість робіт по пакету “Б” становить 12 мільйонів гривень, тож мешканці іноді вагаються, перш ніж розпочати співпрацю з фондом. Але в одній із наших багатоповерхівок, наприклад, за три дні зі ста квартир 69 уже “за” таку співпрацю. Тобто проект по цьому будинку скоро спрямовуватиметься в банк. Ми також розуміємо, що в “Укргазбанку” є “добро” надавати такі кредитні кошти, і бачимо, що є рух в цьому напрямку”, – зауважив Ярослав Матвійчук.

- реклама -

Учасники вебінару навели фінансові розрахунки та поділитись дієвими інструментами поліпшення стану в багатоквартирному житловому секторі. Під час онлайн-конференції всі зацікавлені мали можливість дізнатися деталі технічних та фінансових аспектів програми “Енергодім”, також отримати відповідь на актуальні запитання щодо умов енергомодернізації будинків за підтримки фонду.

Під час карантинних обмежень Фонд енергоефективності продовжує  розвиток партнерства з містами, що підтримують заходи з енергоефективності у житловому секторі. Програма дозволяє ОСББ комплексно модернізувати свої будинки і отримати відшкодування за здійснення енергоефективних заходів. Фонд надає компенсацію за матеріали, обладнання, а також за роботи і послуги, які становлять значну частину витрат під час проведення робіт із утеплення будинків.

Із квітня цього року зміни до Програми “Енергодім” сприяють зменшенню фінансового навантаження на об’єднання співвласників, адже тепер ОСББ може отримати другий або третій транш гранту від Фонду до повного розрахунку з  підрядниками чи постачальниками обладнання. Останні зміни до Програми дозволили проводити покрокову перевірку виконання проекту, а отже ОСББ зможе отримувати виплати гранту також частинами, що дозволить брати менший кредит або використовувати значно менше власних коштів.

Співпраця Володимир-Волинської міської ради та Фонду енергоефективності розпочалася у січні минулого року після підписання меморандуму обома сторонами. Крім того, депутати у Володимирі затвердили цільову програму “Тепла оселя”, загальний розмір якої становить 7 мільйонів 744 тисячі гривень, в тому числі з міського бюджету 4 мільйони 720 тисячі. У програмі йдеться про відшкодування відсотків за кредитами, залученими ОСББ, які беруть участь у програмі “Енергодім”.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

9 − 3 =