На головну Новини Півріччя в умовах воєнного стану

Півріччя в умовах воєнного стану

13

Минулого вівторка міський голова Ігор Пальонка традиційно зустрівся із журналістами місцевих засобів інформації та відповів на їхні запитання.

Завершується півріччя, а це і період підбиття підсумків. Попри труднощі воєнного часу, яким вони є  для міської громади? Стосовно бюджету то, за попередніми  підрахунками він уже виконаний на рівні річного завдання. Це завдяки нашим військовикам, ПДФО  із зарплати яких  сплачується за місцем дислокації частин. Щодо інших планів, то, на жаль, багато того, що планувалося, не вдалося здійснити. Так, передбачалися значні кошти  на ремонт вулиць, але довелося обмежитися латанням ям на кількох з них. На Зимнівській встановили освітлення та провели мінімальний благоустрій,  хотілося б більше, однак такі роботи у період війни майже не фінансуються, а у борг мало який підрядник зголошується працювати.  Облаштували у  військовому містечку гарну відпочинкову зону. За державні кошти закуплено дитячий майданчик, який, сподіваюся у липні встановимо у парку «Слов’янськім”, дооблаштуємо і  той, що у «Княжому». Планували завершити реконструкцію стадіону, замінити  на ньому паркан, але ці роботи теж затягнулися,  підрядник обіцяє найближчим часом  вимостити майданчик при вході сюди від прокуратури. Відкладено до мирних часів і облаштування паркових зон, початок реконструкції центральної площі, будівництво пам’ятника загиблим воїнам. Доведеться  переробляти  через ріст цін і вже виготовлену документацію на утеплення дитсадка  № 1, перекриття НВК №3.  Чималі  суми коштів  ми спрямували на потреби військових  і  тепер треба,аби  їх якомога швидше освоїли.

- реклама -

Але  є  і проекти, які  вдалося реалізувати?  Це найперше міжнародні проекти, за першим з яких у  рамках співпраці з містом-партнером Цвікау встановили рекуператори у школах громади, за другим придбали УЗД для лікарні. До речі, медицина стала тією галуззю, де  за цей період зроблено найбільше, бо  її фінансування  не так обмежене. Придбали за бюджетні кошти кисневу станцію, яка невдовзі має запрацювати, КТ,  мамограф, проведено капітальний ремонт однієї операційної.

Уряд прийняв постанову, яка передбачає очне навчання у школах з 1 вересня, але лише за умови  наявності сховищ. Як з цим у громаді? У міських №1 і № 7  та Ласківській школах вони фактично вже є, підрядники прораховують ціну їх облаштування  у  ЗОШ №2, № 5, НВК №3, будемо виділяти на це кошти. У Суходолах учні  можуть використовувати  на випадок тривоги підвал дитячого садка. А от  щодо гімназії, то це питання ще не вирішено, шукаємо можливі варіанти, бо  тут  підходящих приміщень нема.

У  рішенні міськвиконкому про підвищення тарифів на пасажирські перевезення нічого не сказано про  пільги на ці послуги, зауважують читачі газети.  Вони і далі надаватимуться на визначених  маршрутах, інформація про які розміщена на сайті міської ради. Розглядаємо також можливості  додаткових пільгових рейсів. У такі важкі часи маємо підтримувати наших громадян.

Жителі міста цікавляться, чи будуть у спеку поливати вулиці, бо, приміром, у Ковелі таке практикують.  І нам варто було б це робити, адже  спека стоїть неймовірна. Однак, призначена для цього машина  КП «Полігон»,  несправна. Якщо знайдемо підприємця, який може надавати такі послуги, то укладено з ним відповідний договір.

Яка ситуація взагалі в громаді з міжнародними проектами?  Відділ міжнародної діяльності та туризму працює над проектом «Готський шлях», який спрямований на популяризацію місцевої історії та культури. Також в рамках ще одного проекту у співпраці з містом-партнером Цвікау плануємо закупити реанімобіль для ТМО. Реалізовуємо і проект “Говерла”, згідно з яким до кінця липня у спорткомплексі буде облаштовано новий тренажерний зал.

У соціальних мережах активно обговорюють рішення суду щодо незаконного звільнення  однієї з працівниць міськвиконкому.  Так, є рішення суду  від 8 червня, яким це звільнення визнано незаконним. Міськвиконком оскаржуватиме його у касаційному порядку, будемо чекати ухвали.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

18 − 4 =