Новини

Планується, що хто менше одержує, менше й податків платитиме

Новини
267 переглядів

В Україні запровадять прогресивну шкалу оподаткування доходів громадян. Вона передбачає персональні податки з кожного українця. Про це розповів очільник податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

“Новації передбачають запровадження шкали оподаткування українців залежно від їхнього заробітку. Тобто люди, які одержують меншу зарплату, сплачуватимуть і менший податок із неї. А ті, хто отримує високі виплати, будуть платити більший податок”, – зазначив він.

Така система частково працювала в Україні до 2016 року. Тоді люди з нижчими доходами сплачували 15% ПДФО. А працівники, що отримували більше, платили й вищий відсоток податку. Відповідно ПДФО становив 15 і 20%. Нині ж він для всіх однаковий – 18%.

“Фактично в стратегію нового оподаткування буде закладено європейський принцип: “Багаті платять більше”. Втім, влада наразі ще не визначилася з критерієм багатства, і хто скільки має платити. Адже цьому мусить передувати глибока реформа податкової системи. Суспільство має беззастережно довіряти податківцям”, сказав Гетьманцев.

Звісно, що нова система оподаткування передбачатиме повний доступ податківців до банківських операцій українців, у тому числі й переказів між картками та поповнення карток готівкою через термінали. Таким чином, усі доходи будуть обліковані та оподатковані.  Водночас громадян не доведеться самим заповнювати податкових декларацій. Завдяки повній діджиталізації система сама генеруватиме податковий звіт і визначатиме суму платежу.

Для громадян, які працюють виключно з “білою” бухгалтерією, нова система оподаткування нічого, крім полегшення, не принесе. Ну, а тим, хто працює в тіні або за сірими схемами, доведеться звикати, що податки – річ обов’язкова.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up