Новини

Пляж, парковка, спортмайданчик і пам’ятник – які проекти стали переможцями у бюджеті участі

Архів
10 переглядів

  На засіданні координаційної з питань громадського бюджету (бюджету участі), яка відбулася у понеділок, затвердили перелік проектів-переможців, котрі реалізовуватимуться у 2019 році. Це ті проекти, які отримали найбільшу підтримку у голосування: один великий і чотири малих.

Пляж і дорога додому: наскільки реально втілити великі проекти

З-поміж великих проектів найбільшу кількість голосів – 385 – набрав проект Олени Жуйводи «Пляж – влаштування рекреаційної зони у місці стихійного купання на річці Луга». Він передбачає благоустрій території поблизу вулиці Степана Бандери. Зокрема – розширення, стабілізацію та формування поперечного профілю частини русла річки Луга орієнтовною протяжністю 250 м.

На засіданні координаційної ради з питань громадського бюджету начальник управління ЖКГ міськвиконкому Віктор Фіщук звернув увагу на зміни в екологічному законодавстві, відповідно до яких перш, ніж взятися за виготовлення ПКД, потрібно виготовити документи з оцінки впливу на довкілля, що може зайняти до трьох місяців. Лише після цього буде виготовлена проектно-кошторисна документація, в якій пропишуть необхідні до виконання роботи. Тож Віктор Фіщук закликав містян бути свідомими того, що реалізація проекту може розпочатися не раніше липня 2019 року, тобто аж ніяк не до початку купального сезону. До екологічної служби начальник ЖКГ за отриманням документів з оцінки впливу на довкілля почав готувати звернення одразу після затвердження проектів-переможців, зазначила заступник міського голови Лариса Кулікова.

Неоднозначна ситуація склалася з іще одним великим проектом “Дорога додому! Капітальний ремонт елементів благоустрою по вулиці Луцькій”, який зібрав 354 голоси.  Цей проект виходить за рамки встановленого обсягу громадського бюджету тому, відповідно до Положення про громадський бюджет, до списку проектів-переможців його не включили. Однак вже та кількість голосів, яку віддали за нього володимирчани, підкреслює його важливість, зазначає автор проекту Андрій Гнатюк. «Приємно бачити, як на його підтримку згуртувалися мешканці всього нашого мікрорайону, – каже Андрій. – Адже з того часу, як було зведено багатоповерхівки,  тобто майже 35 років тут практично нічого не робилося».

Але є шанс, що проект «Дорога додому» таки буде реалізовано. Для цього розпорядник коштів, тобто управління ЖКГ і будівництва, повинно подати на сесію міської ради звернення з пропозицією дофінансування проекту на суму, яка виходить за межі бюджету участі, – 43389 гривень. Таке звернення Віктор Фіщук готує, і якщо депутати його підтримають, то проект буде втілено. Відтак, мешканці трьох ОСББ і трьох будинків, підпорядкованих ЖЕКу, шести бічних вулиць, а також відвідувачі бібліотеки більше не ламатимуть підбори на пощерблених тротуарах і на брестимуть у болоті, а ходитимуть новими зручними доріжками.

Досвід із цим великим проектом став для Андрія Гнатюка і викликом, і прикладом того, що люди справді можуть згуртуватися довкола вирішення локальних проблем. «Коли йдеться про щось, що стосується громадських просторів у місті, то його жителі реагують досить пасивно. Але коли проект озвучує проблеми, з якими люди стикаються щодня, то вони прагнуть зробити бодай щось, аби їх розв’язати», – ділиться Андрій. Припускає, що  «Дорога додому» також привернула увагу і до іншого його проекту, малого, який поліпшить візуальну привабливість міста, і певним чином посприяла перемозі.

 

Заквітчане місто, вдосконалена інфраструктура і «неоднозначний» монумент

Отож, найбільше жителів міста – 256 – з-поміж малих проектів підтримали «Квітуче місто» архітектора Андрія Гнатюка. Завдяки ньому центр міста стане барвистішим і зеленішим, адже його озеленять підвісними клумбами. Розмаїті вазонки будуть розміщені на спеціальних кріпленнях на електроопорах, а також у кованій композиції – квітучому «дереві» на газоні перед костелом Іоакима та Анни. «Можна привітати усіх любителів флористики з  тим, що міські вулиці доповняться першими вертикальними квітковими композиціями. Їхня якість і візуальний ефект дуже залежить від професіоналізму майстрів. Я сподіваюся, що цю справу передадуть відповідним фахівцям, які попередньо вивчать досвід інших міст,таких як Київ, Вінниця та Львів», – прокоментував Андрій перемогу проекту на своїй сторінці у Фейсбуці. До слова, це найдешевший з-поміж проектів-переможців, його бюджет – 78 200 гривень.

Другим за кількістю голосів став малий проект «Спортивний двір» Вікторії Дживас. За нього проголосувало 177 володимирчан. Цей проект пропонує перетворити звичайний двір багатоквартирних будинків на вулиці Поліської Січі 57-61 на спортивний. «У мешканців двору, особливо дітей від 5 до 14 років, нема можливості займатися фізичним розвитком за допомогою елементарного сучасного інвентарю. Адже не всі громадяни мають час, а головне – кошти на відвідування спортивних залів,, комплексів та клубів. А дітям не цікаво проводити час у дворі на свіжому повітрі разом із друзями поруч із домівкою, бо тут відсутній будь-який інвентар для фізичних вправ чи занять спортом», – так обґрунтувала необхідність цього проекту авторка і виявилася переконливою. В рамках реалізації проекту мають закупити і встановити два спортивних комплекси – «Шкільний-1» та «Шкільний-3», два дитячих ігрових – «Їжачок» і «Будиночок», а також тренажер «Жим від грудей сидячи подвійний». Загалом на обладнання буде витрачено 90 тисяч гривень. Ще 9900 – на будівельно-монтажні роботи, доставку і виготовлення ПКД

Підтримали мешканці військового містечка й ідею Лілії Сальнікової з облаштування парковки в межах в/м № 1. За її проект віддали 131 голос. «Користуватись парковкою у військовому містечку зможуть безпосередньо його жителі, гості міста, і що особливо важливо, військовослужбовці 14 ОМБР, в тому числі учасники ООС (АТО). Спеціально облаштовані місця будуть відведені  для паркування людей з особливими потребами», – підкреслює авторка. Облаштування окремої парковки допоможе розвантажити двори і полегшити доїзд спецтранспорту (пожежних машин, «швидкої допомоги», газової служби) безпосередньо до будинку. Загалом на реалізацію цього проекту передбачено 98 121 гривня.

Останнім за кількістю голосів із малих проектів-переможців за кількістю голосів став «Володимир – основа християнської моралі» за авторством Максима Климюка. Під цієюназвою ховається ідея створення публічного простору із встановленням монументу «10 Божих заповідей». Територія довкола пам’ятника буде викладена бруківкою, тут встановлять дві лавки. На реалізацію проекту передбачено 95318 гривень. За задумом автора він покликаний сприяти направленню людей до дотримання морального закону, підняти світогляд та моральний дух жителів християнського міста.

Монумент «10 Божих заповідей» матиме вигляд розгорнутої книги, на сторінках якої буде викарбувано текст заповідей. Такий проект цього пам’ятника автор попередньо представив управлінням ЖКГ і будівництва та архітектури і містобудування, він пройшов погодження художньої ради, тож буде реалізований саме у такому вигляді, зазначила заступник міського голови Лариса Кулікова. На координаційній раді пролунала також пропозиція проконсультуватися зі священиками стосовно формулювання написів, викарбуваних на пам’ятнику.

Варто сказати, що цей проект викликав неоднозначну реакцію володимирчан і спонукав до бурхливих обговорень щодо його креативності, концептуальності і доцільності. Активіст Тарас Сватко навіть поцікавився, чи є механізм відкликання проектів-переможців, висловивши сумнів, що цей проект відповідає Стратегії розвитку міста. «Як би там не було, але проект набрав 129 голосів, що зробило його одним із переможців, тож зараз говорити про його відміну неможливо і процедурою не передбачено. Треба було раніше, поки не закінчилося чи навіть до того, як почалося, голосування, дискутувати і висловлювати свою позицію на засіданнях координаційної ради», – порадила Лариса Кулікова.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up