Такого чудового результату 32-річній володимирчанці Ользі Дацишин (Чепіль) вдалось досягнути менше, ніж за два роки. Завдяки кардинальним змінам у щоденному раціоні та фізичній активності жінка втратила 30 кілограмів ваги, зменшивши об’єми свого тіла з 52-го до 42-го розміру. Про те, як їй вдалось стати стрункою, Ольга розповіла читачам «СП».

- реклама -

Не влазила у плаття принцеси та у костюм Фіксика

Ольга розповідає, що хоч її ніколи не можна було назвати худенькою, проте зайвими кілограмами довгий час вона не переймалась. У дитинстві та підлітковому віці дівчина нічим не відрізнялась від однолітків, а у студентські роки вага почала поступово зростати, коли разом зі струнками сусідками здійснювала регулярні вечірні «набіги» на холодильник. І якщо на фігурах подруг майонез із  хлібом ніяк не позначався, то на своїй Оля згодом почала помічати деякі зміни. Проте сідати на якусь дієту тоді вона навіть не думала.

Уперше Оля вирішила схуднути, дотримуючись системи харчування «Мінус 60», після народження першої дитини. Тоді вдалось скинути понад десять кілограмів, тож взяла на озброєння цю дієту на яку потім  сідала за місяць до якихось важливих подій та свят, коли потрібно було терміново привести себе у форму. Та після усіх цих важливих подій, коли поверталась до звичного харчування без обмежень, поверталась на своє місце і вага, прихопивши з собою іще декілька зайвих кілограмів.

– Два роки тому зустрілась зі шкільними друзями і якось зайшла мова на тему схуднення і мені сказали, що я завжди була «в тілі». Дуже тоді здивувалась, бо щиро вірила у те, що ніколи не була повною. Проте, коли проаналізувала і подивилась правді у вічі, то зрозуміла, що вони таки мали рацію. Просто я себе ніколи не оцінювала об’єктивно, – каже Оля.

Великою помилкою Ольга вважає те, що раніше ніколи не снідала, аж до вечора могла бігати, «заправившись» лише чашкою кави, проте на вечерю «відривалась» на повну і з переповненим шлунком лягала спати. І попри те, що ритм її життя завжди був активним, адже п’ять років тому разом із подругою зайнялась аніматорством і під час відпрацювання кількагодинної ігрової програми з дітьми калорій витрачалось чимало,  усе це компенсувалось під час більш ніж ситного вечірнього прийому їжі.

У такому ритмі та стилі життя Ольга непомітно дійшла до 86 кілограмів зі зростом 161 сантиметр. У молодої жінки з’явилась задишка, стало важче і у роботі, адже перевтілюватись у деяких казкових героїв було проблематично. Каже, що найкомфортніше  почувалась у ролі Свинки Пеппи, а не тендітної принцеси чи маленького Фіксика.

Схуднення зі «зваженими та щасливими»

Особливо не сподіваючись на успіх, Ольга підписалась на онлайн-марафон зі схуднення від фіналістки програми «Зважені та щасливі»  Аліни Буць на який вона випадково натрапила в інстаграмі. Під час марафону, який тривав протягом місяця, жінка отримувала свій щоденний раціон із рецептами їжі та рекомендаціями щодо режиму дня. Найважчим у марафоні був перший тиждень, адже Ользі довелось опанувати багато нових для себе звичок – стакан води натщесерце, ситний сніданок, багато води протягом дня, здорові перекуси. Щодня доводилось готувати для себе три повноцінні страви, через що новоспеченій учасниці марафону здавалось, що їсть вона аж надто багато і занадто смачно, адже дієта в неї раніше асоціювалась лише із пісним салатом.

– Перед початком марафону зробила усі заміри та сфотографувалась у білизні з різних ракурсів. Зараз дивлюсь на ці фото і сама собі дивуюсь – як  я раніше не помічала зайвої ваги? Мабуть, тому що намагалась рідше дивитись на себе дзеркало та й на ваги ніколи не ставала. До того ж чоловік кохав мене у будь-якому тілі та ніколи не робив зауважень щодо фігури. Адже коли ми одружувались, мої форми уже були далеко не ідеальні, – зазначає жінка.

За час участі у марафонах Ольга звикла харчуватись правильно, тож зараз їй не потрібно вимірювати калорійність та вагу порції. Вранці вона надає перевагу солодким сніданкам – запіканка або сирники, далі на перекус зазвичай фрукти, обід повноцінний, який складається з білків, жирів та вуглеводів, перекушує склянкою несолодкого йогурту чи кефіру, а на вечерю зазвичай їсть білкову страву з овочами. За перший місяць такого харчування жінці вдалось скинути майже сім з половиною кілограмів.

Одразу за першим марафоном розпочався другий, під час якого вагу скидати стало важче, тому вдалось позбутись близько трьох кілограмів. Далі Оля вирішила, що уже має достатньо знань, аби продовжувати схуднення самостійно. Протягом літа вона дотримувалась раціону, якому навчилась у марафоні, проте, зізнається, інколи допускала порушення, коли їздили на відпочинок. Тому вага, хоч і не росла, але і не зменшувалась. Восени новий марафон починати було дуже складно, тому худнула дуже повільно.

Спорт Оля підключила лише тоді, коли скинула перших 15 кілограмів. Пішла до тренажерного залу, але позаймавшись там лише місяць, зрозуміла, що це не її вид активності. Набагато більше задоволення жінка отримувала від велопрогулянок під час яких могла проїхати більше двадцяти кілометрів та від плавання у басейні. І лише нещодавно, під час карантину Ольга взялась опановувати колись ненависний їй біг. Окрім цього, жінка щодня багато ходить, не менше 10 тисяч кроків.

З перемінним успіхом жінка за рік дійшла до 71 кілограма, а цьогоріч після Великодня на її вагах з’явилась рекордно низька позначка у 54 кілограми.  Допомогло у цьому не лише звичне корисне харчування, а і детокс-програма з очищення організму іще однієї «зваженої та щасливої» Юлії Науменко. За її системою, раз на три місяці протягом тижня їжу потрібно вживати виключно у вигляді смузі, при чому це не лише перетерті фрукти чи овочі, а і каші та супи.

– Якщо порахувати загалом, то 30 кілограмів я скинула десь за 5 місяців, проте вони розтягнулись на майже два роки. Зараз розумію, що, можливо, навіть і добре те, що скидала вагу поступово, бо  шкіра встигала підтягнутись. Недаремно багато дієтологів радять ставити собі  короткострокові цілі у схудненні і після досягнення бажаного результату на деякий час зупиняти втрату ваги, аби вона стабілізувалась, – пояснює жінка.

Рідна тітка не впізнала

Минулого року до способу життя Ольги долучались і її мама. Завдяки правильному харчуванню 61-річній жінці вдалось скинути понад два десятки кілограмів усього за 4 місяці. Чоловік та діти, каже Оля, продовжують харчуватись звичними для себе стравами, тому для них готує окремо. Надихнулись гарними результатами схуднення і багато Олиних друзів, котрі також підписались на марафони схуднення. Не вдалось їй затягнути, як жартома каже жінка, в свою «секту» поки тільки сестру.

Зараз Ольга уже не витрачає купу часу на приготування дієтичних страв, адже навчилась робити заготовки собі та мамі одразу на декілька днів наперед, які розкладає по окремих лотках. Каже, що дуже важливо, аби в холодильнику завжди лежала «їхня» їжа, інакше є спокуса вкинути до рота заборонений продукт, поки готуєш собі «правильну» вечерю. Адже неконтрольоване поглинання їжі, навіть корисної, неминуче призведе до набору ваги. А відтак не можна допускати відчуття голоду.

– Навіть за ці два роки я ще повністю не подолала залежність від їжі, – зізнається Ольга, – бо досі важко відмовлятись від солодкого. Тому замінюю тістечка та здобу на корисні солодощі, замість цукру додаю у страви мед або натуральні замінники цукру. Багато знайомих дивуються як я можу так довго і стійко триматись, але, мабуть, допомагає досвід дотримання постів, які практикую ще зі шкільних років. Саме постування допомогло викарбувати мою силу волі.

Ользі стає щоразу ніяково, коли знайомі та друзі дивуються змінами в її зовнішності, адже не вважає своє схуднення чимось надзвичайним. Звикла жінка і до закидів, що колись, мовляв, вона була гарнішою. А на якихось сімейних застіллях, зізнається, що аби не привертати до себе зайвої уваги, накладає в тарілку різної їжі, та робить вигляд що їсть її.

– Коли вперше після схуднення приїхала до рідні на Львівщину, то родичі за голову хапались, адже не могли повірити, що це я. А тітка взагалі  не впізнала, коли  привіталась до неї, – з посмішкою розповідає жінка. – Але я вже не сприймаю близько до серця думку оточуючих, бо знаю чого мені коштувало, аби досягнути ваги в якій почуваюсь абсолютно комфортно. Із втратою зайвих кілограмів я позбулась багатьох проблем зі здоров’ям та маю набагато більше енергії.

Довгий час після схуднення Ольга не викидала одяг, який став на неї завеликий – зараз вона уся може поміститись лише в одну клешню старих брюк. Проте якось почула на одному з тренінгів пораду прощатись з таким одягом, щоб уже ніколи не було дороги назад до колишніх параметрів. А відтак більшість речей віддала родичам-знайомим, а частину перешила.

Попри десятки скинутих кілограмів, завдяки чому Ольга стала витонченою і тендітною, вона навіть зараз не вважає себе ідеальною. Каже, що працює нині над тим, аби звикнути до нового тіла, бо і досі в магазині рука тягнеться до одягу великих розмірів. Усі рідні та близькі кажуть, що досить уже худнути, на що жінка відказує, що вже не намагається схуднути, а просто підтримує вагу та працює над своїми формами, аби одного дня наважитись одягнути омріяну міні-спідничку, яку вона ніколи в житті не носила.

– Мене часто запитують як знайти мотивацію, щоб почати худнути, – додає Оля. – Та у кожного своя мотивація – когось надихатиме кохання, хтось готуватиметься до пляжного сезону чи важливої події у житті, а хтось, як я , мріятиме одягнути міні-спідницю. Головне, поставити собі таку ціль та не сходити з дистанції, переборюючи усі перешкоди та спокуси на тернистому шляху схуднення.

Тетяна ІЗОТОВА.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

11 − 5 =