Новини

Податкові зміни і відновлені перевірки у час війни

Архів
63 переглядів

Тематичний онлайн-семінар для представників малого і середнього бізнесу громад  Володимира та району був присвячений найбільш актуальним змінам податкового законодавства, які ухвалені та вступили у дію у зв’язку із запровадженням воєнного стану. Про це інформують волинські податківці.

Про норми п’яти законодавчих актів, що внесли зміни до системи оподаткування у березні-травні, розповіла завідувачка сектору інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області Олена Нікотіна.  Посадовиця акцентувала на важливості сплати податків усіма господарюючими суб’єктами, котрі здійснюють діяльність, а також звернула увагу платників на відновленні ДПС окремих перевірок.

«Державна податкова служба України в умовах дії воєнного стану забезпечує контроль за діяльністю суб’єктів господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та послуг шляхом проведення фактичних перевірок. При організації та проведенні таких перевірок ми опрацьовуємо інформацію за скаргами громадян, зверненнями органів місцевого самоврядування та аналізуємо дані щодо потенційних порушень. Тобто, податківці планують і проводять такі перевірки, маючи детальний аналіз ситуації», – підкреслила Олена Нікотіна.

Відновили камеральні перевірки, необхідні для забезпечення процесу відшкодування ПДВ, та документальні, що проводять на звернення платника податків при реорганізації, припиненні, банкрутстві, перевірки з питань валютного контролю та  при декларуванні платником бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення з ПДВ.

«Законом № 2260-ІХ виключено можливість, встановлену на період дії воєнного, надзвичайного стану, для платників, які зобов’язані подавати звітність в електронному вигляді, подавати до контролюючого органу податкову звітність та інші документи в паперовій формі», – наголосила Олена Нікотіна.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up