Новини

Податки збільшуватимуть через воєнні потреби

Лайфстайл, Новини
167 переглядів

Міністерство фінансів працює над проєктом закону про підвищення податків, оскільки для підтримки воєнних потреб необхідно ще до 500 мільярдів гривень. Йдеться про підвищення податку на додану вартість і військового збору. Про це з посиланням на джерела в уряді і Верховній Раді повідомили Forbes.

Військовий збір планують підвищити з 1,5 до 5 відсотків. Таку ж ставку податку в 5% можуть запровадити й для фізосіб-підприємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування. Про рівень підвищення ПДВ наразі ще остаточно не визначилися. Ймовірне підвищення – на рівні на 2-3%.

Головною причиною можливого підвищення податків є збільшення військових потреб. За словами співрозмовника видання у парламентському комітеті, додаткові потреби держбюджету оцінюють у 400-500 мільярдів гривень. За розрахунками Forbes, підвищення ставки військового збору з 1,5 до 5% для найманих працівників (без урахування можливого запровадження військового збору для ФОП) може принести бюджету додатково 90-100 мільярдів гривень на рік.

Підвищення ставки ПДВ на один відсоток дасть близько 40 мільярдів гривень додаткових річних доходів. У разі підвищення ПДВ на 2-3 відсотки  доходи до бюджету можуть зрости на 70-120 мільярдів гривень.

 

Коментарі
Теги: військові потреби, збільшення, податки
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up