На головну Новини ПОДОРОЖ ВЕЧІРНІМ МІСТИЧНИМ ВОЛОДИМИРОМ

ПОДОРОЖ ВЕЧІРНІМ МІСТИЧНИМ ВОЛОДИМИРОМ

185

На театралізовану вечірню екскурсію зібралось близько пів сотні охочих. Науковий співробітник історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Світлана Федосєєва, оскільки наближались сутінки, повела оповідь про містичне і мало досліджене у нашому місті. Зокрема, про єдину у місті споруду, де живуть… привиди. Річ у тім, що під час Другої світової у районній бібліотеці, а точніше – у її підвалах, містилась гітлерівська катівня (гебітскомісаріат тоді був поруч – де нині приміщення райдержадміністрації). Тож енергетика у цій будівлі своєрідна. Після війни там, у виділених міською владою квартирах, пробували жити люди. Однак не змогли.

   Великий інтерес представляє і велика мережа підземних ходів, що сполучають між собою деякі храми і монастирі. До прикладу, досі є хід із монастиря домініканів (нині приміщення ВПУ поблизу скверу на вулиці Небесної Сотні), на жаль, доступитись до нього не дозволяють. Він веде до костелу Іоакима і Анни, а потім до собору Різдва Христового.

- реклама -

Саме у соборі, нині православному, усім екскурсантам пощастило дістатися підземелля. Але спочатку отець Миколай Удуд відслужив для гостей молебень. Під основною культовою спорудою міститься підземна церква, там колись теж проводились богослужіння, у стінах досі є ніші, у яких ховали померлих монахів, адже спочатку у соборі існував орден єзуїтів.

У великих нішах, келіях-молільнях, цього разу учасників екскурсії зустрічали… молоді хлопці у монашеських одежах. Голова похилена, у руках запалена свічка… Якщо хтось пробував відірватись від галасливого натовпу екскурсантів і на хвильку абстрагуватись і наблизитись до «монахів», мав можливість зануритись  у сповнену містикою і таємничістю паралельну реальність, яка проймала до кісточок. Без сумніву, давалась взнаки і відповідна аура підземелля, і чудова акторська гра учасників народного театру «Різнобарв’я». Вони супроводжували екскурсію на усьому шляху, до того ж, як уже споночіло, освітлювали його смолоскипами.

   Завершилась ця подорож містом на Валах городища, де по схилах то там, то там являлася Біла панна з легенди. А потім було захоплююче фаєр-шоу.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

3 × чотири =