Новини

Покрову «холмщаки» святкували на малій батьківщині

Архів
11 переглядів

Покрова Пресвятої Богородиці – одне із великих осінніх свят, яке вшановують православні у щирій молитві у храмах. Ще в десятому столітті у Константинополі лютувала страшна хвороба і в цей час на місто напали загарбники. В храмі зібрались християни, просячи в молитві заступництва.

Близько четвертої години ранку у храмі раптом з’явилась Богородиця в оточенні ангелів. Підійшовши до вівтаря, вона довго молилась, а потім зняла своє покривало і простягла над головами людей. Так Покрова Божої Матері зберегла місто від загибелі, а  знамення і стало початком свята.

Таку проповідь на святковій літургії в Турковичах мали можливість почути наші «холмщаки» на землі своєї малої батьківщини. Продовжуючи традиції своїх предків, щоразу намагаємось потрапити на ці історичні місця. Приємно була вражена у храмі проповіддю священика, який чистою українською мовою розповів історію цього свята, глибоко шанованого усіма православними.

Цьогоріч у свято Покрови ми відзначали 75-річчя з дня створення УПА. На нашій рідній землі теж залишились у вічному спочинку воїни-повстанці, яким встановлено меморіал в селі Шиховичі. Сюди ми також намагаємось заїжджати аби вклонитись і віддати шану пам’яті тим, хто боровся за нас.

У храмі на нашій малій батьківщині, молились до Пречистої за здоров’я, але найбільше – за мир на землі, який так потрібен нашій Україні.

Галина БОРБЕЛЮК

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up