На головну Новини Пологи під час повітряної тривоги

Пологи під час повітряної тривоги

3

В нещодавно реорганізованому акушерсько-гінекологічному відділенні не лише отримують лікування пацієнтки з «жіночими» недугами,  тут також з’являються на світ малі українці – майбутнє, надія і гордість вільної й сильної країни. З початку війни у відділенні народилося 16 малят. Їхні батьки – мешканці Володимирщини. Про це повідомляє лікарка Ірина Ткачук і додає, що нині до пологів готуються жительки  Києва, Харкова, Вінниці, які тимчасово проживають у нашому краї – хтось приїхав до рідні, а є й такі, хто має намір тут на деякий час винаймати житло.

Тривожні звуки сирен, які сповіщають про повітряну тривогу, не стають перешкодою для виконання фахівцями відділення своїх професійних обов’язків. Були випадки, що пронизливий звук лунав у найвідповідальнішу мить – коли медики готовилися брати на руки немовля, яке от-от познайомиться з новим для себе світом. Часу бігти в укриття не було, тож вони з усією відповідальністю, рішучістю та стійкістю в поєднанні зі щирою посмішкою зустрічали маленького українця. З усіх пологів, що припали на цей непростий період, одні відбувалися методом кесаревого розтину. Його проводила Ірина Василівна. Лікарка добре запам’ятала цей день – на календарі було 27 лютого. Тоді під час операції теж сповістили про повітряну тривогу й рекомендували перейти в укриття, але медик мусила закінчити роботу. Спокійно і розважливо вона допомогла дитинці прийти у цей світ. Маленька здорова красунечка народилася у сім’ї одного з наших захисників – військовослужбовця ЗСУ.

- реклама -

За словами Ірини Василівни, укриття, яке знаходиться у підвалі «пологового будинку», належно облаштували і зробили максимально комфортним для жінок і матусь з немовлятами. Там розмістили ліжка, тому пацієнтки та породіллі можуть прилягти, чекаючи доки мине загроза. Відділення забезпечене усіма необхідними медикаментами, адже має укладений договір про надання послуг з НСЗУ, тож пологи тут безплатні.

-У цей тривожний час вагітним просто необхідно відчувати підтримку найближчих людей, тож у відділенні продовжуємо практику партнерських пологів, – каже Ірина Ткачук. – Для того, щоб бути поряд з жінкою у такий важливий момент партнер (чоловік, мама, подруга) має бути абсолютно здоровим, а ще – мати сертифікат про вакцинацію, або ж негативний тест на коронавірусну інфекцію. 

Усім породіллям дають пакунок малюка – коробку з найнеобхіднішими на перші кілька місяців речами. Таких пакунків є достатня кількість і вистачить усім. Наразі недоступною лишається послуга «єМалятко», коли за однією заявою, поданою онлайн, можна було зареєструвати народження дитини та отримати до десяти державних послуг від різних органів влади.

Лікарка наголошує, що у відділення можуть звернутися усі жінки, не залежно від місця їхньої прописки: ті, кому необхідні консультація чи стаціонарне лікування, а також вагітні, щоб стати на облік або народжувати.

Валентина ТИНЕНСЬКА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

2 × два =