Новини

Польські “оглядини” Устилузької громади

Архів
27 переглядів

Ознайомчо-навчальний візит делегації представників органів місцевого самоврядування Люблінського воєводства  до  нашого краю тривав два дні. Після конференції  з обміну   польськими та українськими дієвими практиками місцевого самоврядування наступного дня  зустрічала закордонних сусідів Устилузька громада.

Рівень технологічних процесів та високі стандарти підходу до організації виробництва  на насіннєвому заводі  ТзОВ «П’ятидні» засвідчили  гостям європейський вектор діяльності місцевих сільгоспвиробників. Було продемонстровано зразки різних видів насіння та  технологію його підготовки для забезпечення конкурентної спроможності в умовах експорту. І коли члени делегації ходили по нових, які ще пахнуть пластиком та фарбою, приміщеннях, усі в однакових білих касках, здавалося що ми не у П’ятиднях, а, як мінімум, десь у промисловому районі Німеччини.

Устилузький міський голова Віктор Поліщук запропонував уже трохи стомленим гостям відвідати музей-садибу Ігоря Стравінського. У тишині та прохолоді старих кленів та лип, посаджених іще самим композитором, на фоні  музики балету «Весни священної» слухали цікаву розповідь директора школи мистецтв Володимира Терещука.  Відвідали  і новий ЦНАП громади, який створено за фінансової підтримки проекту німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Міський голова розповів, що зроблено у громаді за останній рік, які зміни відчули жителі завдяки децентралізації: відремонтовані дороги, системи водопостачання, покращено стан приміщень закладів соціальної сфери.  І дуже було приємно, коли прощаючись, війт гміни Лесьньовіце пан Веслав Радзеньцяк відзначив, що, якщо Україна і далі так буде працювати, то реформи в усіх галузях пройдуть тут швидше, ніж  це відбувалося у Польщі.

Світлана ДУБИЦЬКА,

заступник Устилузького міського голови.

Коментарі
Теги: Віктор Поліщук, Володимир Терещук, Світлана Дубицька, ТзОВ "П'ятидні", українсько-польські стосунки, Устилуг
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up