На головну Новини Польський пенсіонер подорожує Україною на велосипеді

Польський пенсіонер подорожує Україною на велосипеді

80

62-річний Анджей Лєшняк вирушив у подорож західною Україною із рідного села, що під містом Вроцлав, розпочавши мандрівку з Володимира-Волинського. Попри, здавалося б, поважний вік, чоловік невтомно долає десятки кілометрів за день, знайомиться з новими людьми та відкриває для себе досі невідоме.

Елегантно вбраний чоловік сидить за столиком в одній із міських кав’ярень та з цікавістю розглядає у вікні центральну площу, смакуючи ароматну каву. Раптом нахиляється до сусіднього столика і ламаною російсько-польською мовою звертається до нас із колегою із запитанням: «Скажите, пожалуйста, а цо то за обеліск?»  Пояснюємо, що пам’ятник споруджений на честь загиблих бійців в роки Другої світової. Зацікавила чоловіка і стела зі світлинами військовослужбовців, що знаходиться поруч. Дізнавшись, що усі вони – уродженці міста та району, котрі загинули протягом останніх років на Сході країни, береться за голову. «Господи, у це неможливо повірити!», – зітхає він.   

- реклама -

Так, слово за словом, зав’язалась розмова… Виявилось, що Анджей Лєшняк уперше в Україні, а приїхав сюди, подолавши кілька сотень кілометрів зі сходу Польщі, на двоколісному транспорті. Все життя пропрацював землеміром, а 28 років тому заснував власну фірму, яка надає такі послуги. Має доньку та двох синів, один з яких нині допомагає йому в бізнесі.

Мандрівки, що дарують свободу

Першу свою  веломандрівку пан Анджей здійснив два роки тому, коли подорожував Литвою, проїхавши 1375 кілометрів за 18 днів. І це без спеціальної підготовки! Адже досі подорожував лише Польщею. Та у певний момент таких мандрівок йому стало замало, а тому і вирішив вирушити за межі країни. У молоді роки пан Анджей практично не подорожував, адже був зайнятий роботою та розвитком власної справи. Тому коли вже в поважному віці у чоловіка нарешті з’явилось більше вільного часу, бо свої справи він потрохи переклав на сина,  нарешті вирішив здійснити  давню мрію – вирушити у подорож на велосипеді. Такий дух авантюризму передався у спадок і його молодшому сину, який проїхав автостопом усю Азію і, зрештою, лишився жити в Бангкоку.

– У подорожах на велосипеді маса переваг: адже коли мандруєш з екскурсійною групою на автобусі, то ти затиснутий у рамках програми, а відтак не маєш можливості побачити всієї місцевості та пізнати життя тамтешніх людей зсередини. Під час мандрівок я знайомлюсь з багатьма жителями міст та містечок, котрі охоче розповідають про цікавинки свого краю. В такі моменти відчуваю себе по-справжньому вільним, – розповідає пан Анджей.

Подорожує веломандрівник виключно наодинці, адже так відчуває себе максимально комфортно – їде у зручному для себе темпі та ні від кого не залежить. Окрім цього, це чудова нагода перезавантажити мізки.

Західна Європа мене не цікавить

За день пан Анджей проїжджає не менше 60 кілометрів, а максимум може подолати 100 кілометрів. Зупиняючись у містах на одну-дві доби, багато гуляє, робить знімки, спілкується з людьми, а коли повертається додому, вивчає детальніше інформацію про місця, котрі відвідав. Особливо його цікавлять пам’ятки, що пов’язані з історією рідної Польщі. Зокрема, у Володимирі-Волинському йому сподобався римо-католицький костел Іоакима і Анни.

Під час мандрівок пан Анджей зазвичай ночує в наметі на котромусь із приватних обійсть місцевих жителів, які, як правило, не відмовляють йому у цьому. Інколи відчуває мовний бар’єр, адже окрім рідної польської трішки знає дише німецьку та російську мови, які вивчав ще у школі.

До речі, саме спілкування із людьми – те, що найбільше приваблює пана Анджея у мандрівках. З попередньої подорожі Литвою у нього лишилось кілька друзів, з якими і досі підтримує контакти.

– Моя  ціль – пізнати цікаві місця і познайомитись із хорошими людьми. А на останніх мені по-справжньому щастить – люди охоче допомагають, вказують правильний шлях, пригощають чаєм або ж вечерею, – каже веломандрівник.

У Володимирі мандрівник зупинився в готелі, бо дістався міста пізно ввечері. Тут він пробув одну добу і вирушив до Луцька, а звідти – на Рівненщину та Тернопільщину. Повертатись додому Анджей планує автобусом через Львів. Каже, що повинен завершити подорож до 4 грудня, адже саме цього дня у нього закінчується страховий поліс. Після України планує відвідати ще одну сусідню країну – Білорусь. Зізнається, що західна Європа його мало цікавить, натомість хоче більше пізнати східну.

– Коли не зможу крутити педалі «ровера» – куплю човна та плаватиму річками. Розпочну з рідної Вісли, з її витоків – і до місця падіння у Балтійське море, – ділиться своїми планами невтомний веломандрівник.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

десять + пять =