Заборона на експорт українських продуктів діятиме безстроково, до її скасування — таке рішення прийняв уряд Польщі. Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський, повідомляє “Укрінформ” із посиланням на міністерство сільського господарства і розвитку села РП.
За словами Секерського, він підтримує реалізацію постулатів фермерів, але це вимагає часу. Міністр підкреслив, що немає підстав вважати, що те, що він раніше пообіцяв аграріям, не буде реалізовано.
Польські аграрії, попри запевнення уряду РП у виконанні їхніх вимог, усе ж відновили з 4 січня блокаду руху фур поблизу пункту пропуску “Медика-Шегині”. Фермери вимагають отримання дотацій на закупівлю кукурудзи, збереження в цьому році сільськогосподарського податку на рівні 2023 року та продовження можливості отримання позик для забезпечення ліквідності.
Міністр Секерський раніше вже пообіцяв польським аграріям виконати їхні вимоги. Однак вони вирішили відновити блокаду, оскільки не отримали письмових запевнень з боку глави уряду РП Дональда Туска щодо готовності виконати їхні вимоги.