Новини

Помер відомий скульптор та художник Олег Дубинчук

Володимирська, Головне, Новини
273 переглядів

Учора, 26 листопада, раптово, на 68-му році життя, відійшов у Вічність знаний скульптор та художник Олег Дубинчук, повідомляють на фейсбук-сторінці Володимирської міської ради.

Народився Олег Євгенович Дубинчук 18 липня 1956 року у селі Свійчів. Змалечку проявлявся його хист до малювання, тож після закінчення школи навчався у Львівському училищі декоративного та ужиткового мистецтва імені Труша, яке закінчив у 1974 році. Після служби на флоті влаштувався на роботу у Волинський художній комбінат.

З 1978 року вступив у спілку художників і почав брати участь у виставках. Спочатку малював, а потім вирішив спробувати займатися скульптурою. Особливо припала до душі художнику дерев’яна скульптура, якій не зраджував упродовж останніх десятиліть.

Першу велику роботу Олег Дубинчук зробив у 1988 році, на 1000-ліття міста Володимира. На ній скульптор зобразив Георгія Змієборця з давньоруськими воїнами. Нині його надзвичайні скульптури із дерева прикрашають не лише батьківське обійстя у селі Свійчів та будинок, де мешкав у Володимирі, а і скверик біля історичного музею, і парк «Княжий», і повстанське урочище Вовчак, територію біля Успенського собору, а ще його роботи зберігаються у кількох музеях та у багатьох куточках України…

Мало не на кожній скульптурі Дубинчука – птахи, а особливо журавлі, що приваблювали художника як символ волі, і вірності і свободи. На багатьох роботах закарбовані також князі, поети, письменники та інші видатні українські постаті.

«Я даю дереву друге життя», – казав митець, щоразу створюючи унікальні вироби. Його будинок на вулиці Драгоманова, який часто називали «будинком з химерами», був своєрідною туристичною родзинкою Володимира, адже його часто відвідували гості нашого міста та приходили на екскурсію учні місцевих шкіл. І для кожного Олег Дубинчук із радістю відчиняв двері та знаходив час, аби розповісти про улюблену справу свого життя.

Ім’я Олега Дубинчука, без сумніву, назавжди залишиться закарбованим в історії нашого краю, як видатного митця, а його душа, що надто рано полинула у засвіти, житиме і надалі у його роботах.

Щирі співчуття рідним та близьким. Царство Небесне й вічна та світла пам’ять!

Коментарі
Теги: "Володимир, Волинь, Олег Дубинчук, помер
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up