Центральний банк Китаю почне приймати заявки від фінансових установ на приєднання до новоствореної схеми фінансування, яка коштує 70,62 млрд дол, щоб допомогти ринку капіталу, повідомляє Reuters.
У рамках програми свопів відповідні компанії, що займаються цінними паперами, фондові компанії та страховики можуть використовувати свої активи, включаючи облігації, фондові ETF та частки індексу CSI 300, як заставу в обмін на високоліквідні активи, такі як казначейські облігації та векселі центрального банку.
Ця заява була зроблена після того, як китайські акції впали в середу після бурхливого підйому, оскільки попередній ентузіазм інвесторів щодо планів Пекіна з відродження економіки пішов на спад.
Початковий обсяг програми свопів становить 500 мільярдів юанів і може бути розширений у майбутньому.
Створення цього інструменту “не означає, що центральний банк виходить на фондовий ринок, оскільки не відбувається збільшення базової грошової маси або розширення балансу НБК”, – написав Сюй Чжун, чиновник органу регулювання міжбанківського ринку Китаю.
Дозволяючи фінансовим установам обмінюватись акціями на казначейські зобов’язання, центральний банк може скоординовано впливати як на фондовий ринок, так і на ринок облігацій.