
Так говорить Світлана Музичук, яка працює у міській бібліотеці для дорослих уже більше 30 років. Із 2019 року вона виконує обов’язки завідувачки книгозбірнею, тому знає тут кожен куточок та радо вітає відвідувачів, може детально розповісти і порекомендувати літературу різних жанрів. Ми розпитали у неї про роботу та сучасне життя бібліотеки.
– Що пов’язало вас ізкнигозбірнею?
-Це сталося якось випадково. Хоч я отримувала інший фах, та життя пов’язало мене з бібліотекою. І вже в 1988 році я почала працювати тут. І не пожалкувала про обраний шлях, адже спілкування і з дорослими, і з дітьми приносить неабияке задоволення. Кожен має свою думку, свої враження, й обмінюватися ними справді цікаво.
– Як минають ваші робочі будні?
-Люди часто думають, що робота бібліотекарів полягає у тому, що ми цілий день п’ємо чай із солодощами та час від часу виходимо до читачів аби видати книгу.Насправді, відвідувачі починають приходити десь о десятій, тому часу на відпочинок у не так і багато. Ми завжди радо допоможемо у пошуку книжки, також готуємось до різних заходів, зараз наприклад до Дня міста.Ну і, звичайно, займаємось поточними справами бібліотеки. Приблизно так і проходять будні.
– Що найчастіше обирають користувачі вашої бібліотеки? Якою літературою найбільше захоплюються?
– Зараз читачі приходять із списками книжок про сучасну мотиваційну психологію, бізнес-літературу. Ми маємо зошит, де відвідувачі записують, які саме книжки вони хотіли б бачити на поличках нашої бібліотеки, ми прислуховуємось до їх порад і я сама нерідко читаю книги за їх рекомендацію, щоб знати, що саме порадити іншим відвідувачам, які цікавитимуться цією темою.
– Хто з письменників приїжає на зустрічі ?Яка зустріч була найцікавішою? Чи плануються вони найближчим часом?
– Однією з найцікавіших була зустріч з лучанкою Орестою Осійчук на презентації фентезійного роману для дітей “Айхо”. Діти були зацікавлені в розмові та ставили велику кількість запитань, один маленький шанувальник навіть зачитав вірш, присвячений Оресті. Приїжджають письменники з інших міст, наприклад зі Львова. Зараз, на жаль, через пандемію такі зустрічі обмежені, але маємо великі сподівання, що зовсім скоро вірус піде на спад, і всі повернуться до звичного життя. У майбутньому плануємо більше таких зустрічей, а поки що відвідуємо подібні заходи у КМЦ.
– Чим живе бібліотека сьогодні? Які є гуртки за інтересами?
– Бібліотека живе тим, чим наші відвідувачі: що цікавить їх, цікаве і нам. Проводимо майстер-класиЮ наприклад з виготовлення штучних квітів і новорічних прикрас з еко-матеріалу, до карантину у нас засідав клуб вихідного дня, у читальному залі збирались хлопці та всю неділю присвячували настільним іграм та іншим розвагам. Я сама всіляко вболіваю, аби відвідувачі заходили в гості навіть просто погрітися в холодну погоду чи гарно провести час, ми раді кожному. Адже в нашій затишній бібліотеці ви можете не лише читати книги різних жанрів, а й весело проводити час з друзями в читальному залі, скористатися комп’ютером при потребі або ж порозмовляти із працівниками,кожен зможе знайти заняття до душі. Ми відкриті до усіх ініціатив, аби тільки вам було цікаво.
– Що стосовно поповнення бібліотечних фондів ?
-У нашій бібліотеці х близько 30 тисяч книжок, цьогоріч міська рада виділила 45 тисяч гривень на поповнення фонду. Ми стараємось купувати книги за порадами наших читачів, зважаючи на різні зацікавлення та інтереси, тому у бібіліотеці можна знайти літературу на будь-який смак. Також нам дарують книжки читачі та місцеві установи – наприклад, історико-культурний заповідник «Стародавній Володимир», історичний музей імені Омеляна Дверницького.
Купуючи нову літературу, стараюся обирати актуальні новинки, видання, які зараз на слуху, до яких є високий інтерес у читачів.
– Як змінилась робота бібліотеки за останні роки? Які перспективи ви бачите на майбутнє?
⁃Бібліотечна система переживає зараз багато змін в контексті адмінреформи та нових викликів. Але ми йдемо в ногу з часом, щоб приносити користь громаді. Беремо участь у багатьох заходах, майстер-класах. По вівторках наші відвідувачі мають змогу отримати безплатну консультацію юриста з Луцька. Також співпрацюємо з соціальними службами, вони проводили консультації для дітей на тему булінгу, насильства в сім’ї, радили, куди звертатися, якщо виникають подібні проблеми.
Через пандемію все ж відмінилась велика кількість заходів, ми перешли на онлайн формат, публікуємо новини на своїй сторінці у фейсбуці або на сайті бібліотеки. Звичайно, хочеться якнайшвидше повернутися до звичайного життя.
Розмовляла Анастасія БАЛУДА.
