На головну Інтерв'ю «Поповнюючи бібліотечні фонди, прислухаємося до побажань читачів»

«Поповнюючи бібліотечні фонди, прислухаємося до побажань читачів»

31

Так говорить Світлана Музичук, яка працює у міській бібліотеці для дорослих  уже більше 30 років. Із 2019 року вона виконує обов’язки завідувачки книгозбірнею, тому знає тут кожен куточок та радо вітає відвідувачів, може детально розповісти і порекомендувати літературу різних жанрів. Ми розпитали у неї про роботу та сучасне життя бібліотеки.

– Що пов’язало вас ізкнигозбірнею?

- реклама -

-Це сталося якось випадково. Хоч я отримувала інший фах, та життя пов’язало мене з бібліотекою. І вже в 1988 році я почала працювати тут. І не пожалкувала про обраний шлях, адже спілкування і з дорослими, і з дітьми приносить неабияке задоволення. Кожен має свою думку, свої враження, й обмінюватися ними справді цікаво.

– Як минають ваші робочі будні?

-Люди часто думають, що робота бібліотекарів полягає у тому, що ми цілий день п’ємо чай із солодощами та час від часу виходимо до читачів аби видати книгу.Насправді, відвідувачі починають приходити десь о десятій, тому часу на відпочинок у не так і багато. Ми завжди радо допоможемо у пошуку книжки, також готуємось до різних заходів, зараз наприклад   до Дня міста.Ну і, звичайно, займаємось поточними справами бібліотеки. Приблизно так і проходять будні.

– Що найчастіше обирають користувачі вашої бібліотеки? Якою літературою найбільше захоплюються?

– Зараз читачі приходять із списками книжок про сучасну мотиваційну психологію, бізнес-літературу.  Ми маємо зошит, де відвідувачі записують, які саме книжки вони хотіли б бачити на поличках нашої бібліотеки, ми прислуховуємось до їх порад і я сама  нерідко читаю книги за їх рекомендацію, щоб знати, що саме порадити іншим відвідувачам, які цікавитимуться цією темою.

– Хто з письменників приїжає на зустрічі ?Яка зустріч була найцікавішою? Чи плануються вони найближчим часом?

– Однією з найцікавіших  була  зустріч з лучанкою Орестою Осійчук на презентації фентезійного роману для дітей  “Айхо”.  Діти були зацікавлені в розмові та ставили велику кількість запитань, один маленький шанувальник навіть зачитав вірш, присвячений Оресті. Приїжджають письменники з інших міст, наприклад зі Львова. Зараз, на жаль, через пандемію такі зустрічі обмежені, але маємо великі сподівання, що зовсім скоро вірус піде на спад, і всі повернуться до звичного життя. У  майбутньому плануємо більше таких зустрічей,  а поки що відвідуємо подібні заходи у КМЦ.

– Чим живе бібліотека сьогодні? Які є гуртки за інтересами?

– Бібліотека живе тим, чим наші  відвідувачі: що цікавить їх, цікаве і нам. Проводимо майстер-класиЮ  наприклад з виготовлення штучних квітів і новорічних прикрас з еко-матеріалу, до карантину у нас засідав клуб вихідного дня, у читальному залі збирались хлопці та всю неділю присвячували настільним іграм та іншим розвагам. Я сама всіляко вболіваю, аби відвідувачі заходили в гості навіть просто погрітися в холодну погоду чи гарно провести час, ми раді кожному. Адже в нашій затишній бібліотеці ви можете не лише читати книги різних жанрів, а й весело проводити час з друзями в читальному залі, скористатися комп’ютером при потребі або ж порозмовляти із працівниками,кожен зможе знайти заняття до душі. Ми відкриті до усіх ініціатив, аби тільки вам було цікаво.

– Що  стосовно поповнення бібліотечних фондів ?

-У нашій бібліотеці х близько 30 тисяч книжок, цьогоріч  міська рада   виділила 45 тисяч гривень на поповнення фонду. Ми стараємось купувати книги за порадами наших читачів, зважаючи на різні зацікавлення та інтереси, тому у бібіліотеці можна знайти літературу на будь-який смак. Також нам дарують книжки читачі та місцеві установи – наприклад, історико-культурний заповідник «Стародавній Володимир», історичний музей імені Омеляна Дверницького.

Купуючи нову літературу, стараюся обирати актуальні новинки, видання, які зараз на слуху, до яких є високий інтерес у читачів.

– Як змінилась робота бібліотеки за останні роки? Які перспективи ви бачите на майбутнє?

⁃Бібліотечна система переживає зараз багато змін в контексті адмінреформи та нових викликів. Але ми йдемо в ногу з часом, щоб приносити користь громаді. Беремо участь у багатьох заходах, майстер-класах. По вівторках наші відвідувачі мають змогу отримати безплатну консультацію юриста з Луцька. Також співпрацюємо з соціальними службами, вони проводили консультації для дітей на тему булінгу, насильства в сім’ї, радили, куди звертатися, якщо виникають подібні проблеми.

Через пандемію все ж відмінилась велика кількість заходів, ми перешли на онлайн формат, публікуємо новини на своїй сторінці у фейсбуці або на сайті бібліотеки. Звичайно, хочеться якнайшвидше повернутися до звичайного життя.

Розмовляла Анастасія БАЛУДА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

сімнадцять − сім =