Новини

Поради господарю: Як боротися проти дротяників

Архів
1061 переглядів

Як розповідає фахівець фітосанітарної інспекції Тетяна Грушевська, дротяник –  маленький черв’як, що має у довжину два і більше сантиметри,  на дотик жорсткий як дріт, забарвлення – від світло-жовтого до коричневого. З’являються вони з яєць, які відкладають жуки, а личинки-дротяники ще живуть чотири роки. Дорослі жуки виповзають на поверхню, коли грунт трохи прогріється – наприкінці квітня-на початку травня, ховаються у вологих затемнених місцях, у посівах злаків і заростях трав і там відкладають яйця. За місяць самка відкладає понад 400 личинок. Ці коричневі хробачки починають їсти картоплю вже на другому році життя й саме тоді, коли вкривається твердою шкіркою. Якщо літо дощове, то дротяник менше шкодить плодам.

Найкраще середовище для проживання личинок – коріння пирію, але і різними коренеплодами вони також не проти поживитися.

Як з ними боротися? Найперший спосіб – сівозміна: почергово висівайте бобові, ярий ріпак, гречку, люцерну, конюшину.  Чергування цих рослин поліпшує якість ґрунту, збагачуючи його азотом. Вносьте у грунт крейду, вапно, подрібнену яєчну шкаралупу, попіл – ці речовини знижують кислотність, а саме вона є добрим середовищем для розмноження дротяників.

У якості добрив використовуйте аміачну воду або сульфат амонію.

Пастки для дротяників

   Зазирнувши у «Городню скарбничку»,  можна знайти поради, як знищити шкідника, що псує картоплю та інші овочі.

*За два тижні до висаджування картоплі «засійте» ділянку ячменем або кукурудзою. Висівати культури потрібно гніздами по 15 зерен у кожне. Коли з’являться сходи, їх разом з дротяниками, які сповзуться у лунки на поживу, викопайте і знищить.

* У землі зробіть невеликі заглиблення і покладіть у них трохи сіна, соломи чи трави, а заповнені ямки прикрийте дошками або шифером. Через два дні перевірте пастки – у пошуках тепла і поживи сюди прилізуть дротяники. Так «ловіть» цих черв’яків кілька разів, доки не знищите.

*На тонкі палички настроміть шматочки сирих буряків чи картоплі й вкопайте їх у землю на глибину до 15 сантиметрів. Раз у два дні перевіряйте приманки і знищуйте шкідників.

*Перед посадкою картоплі, у лунку влийте трохи розчину марганцівки. Цей спосіб підійде для невеликих посадок. Для приготування розчину візьміть п’ять грамів марганцівки на десять літрів води.

*Хвойні рослини також допомагають боротися з шкідниками. Зверху на картоплю насипте попелу, а на нього покладіть молоді гілки сосни.

Зауважте, що народні методи помагають, якщо дротяника не надто багато, або він тільки з’явився.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Теги: господарюємо, дротяник, поради, Тетяна Адамович
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up