На головну Новини Поради, які вбережуть від шахраїв

Поради, які вбережуть від шахраїв

106

Шахрайство – дуже поширений вид злочину, який вкрай важко дослідити, адже громадяни самі надають інформацію про себе і свої персональні дані або ж віддають свої заощадження незнайомим людям, а злочинці це використовують.

   Прості правила для всіх: не залишайте свої контакти незнайомцям, не надавайте їм комплексної персональної інформації: номер, e-mail, паспортні дані, IПН; не повідомляйте незнайомцям номери телефонів своїх родичів та друзів; не піддавайтесь впливу емоцій і завжди перевіряйте інформацію як про радісні звістки, так і про неприємні новини, особливо якщо від вас вимагають терміново надіслати гроші чи надати свої паспортні дані.

- реклама -

  Поліцейські  радять критично ставитесь до дзвінків «зі служби безпеки банку» та подібних. Завжди пам’ятайте, що ніхто не має права запитувати у вас паролі.

   Ніколи не слід повідомляти третім особам персональні дані чи інформацію щодо мобільного трафіку (про дзвінки, інтернет-сесії, SMS, інше), вказувати  власні персональні дані на неперевірених сайтах, на варто нікому не повідомляйти номер банківської картки, термін дії банківської карти та CVV-код.

    Варто перевіряти  гіперпосилання та наповнення сайту на відповідність офіційним даним компаній.

  У разі отримання спірних листів чи повідомлень не слід  здійснювати ніяких оплат до встановлення обставин ситуації, що виникла, не робити передоплат у неперевірених інтернет-магазинах.  Не користуватися неперевіреними оголошеннями щодо роботи, яка обіцяє швидкий заробіток за внесення завдатку.

Якщо ви купуєте та продаєте через Інтернет, то не надавайте стороннім особам одноразові паролі, які надійшли вам від банку, сервісу мобільних платежів, соціальної мережі тощо. Продаючи товари на маркетплейсах, особливо обережно ставтеся до дзвінків від незнайомих осіб, які повідомляють про технічні проблеми з переказом коштів чи лімітом банківської картки, а також рекомендацій виконати якісь дії, щоб буцімто отримати платіж.  Ніколи не здійснюйте оплату товару через поповнення номерів мобільних операторів.

   Якщо дотримуватися цих правил і рекомендації ви ніколи не станете жертвою шахрайських дій. Якщо ви стали жертвою чи очевидцем скоєння шахрайських дій повідомте за номером 102.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три + 18 =