Новини

«Портрет» Цинкаловського у районній бібліотеці.

Архів
8 переглядів

У центральній районній бібліотеці відбувся вечір історичного портрету «З любов’ю до рідної землі», присвячений 120-річчю з дня народження Олександра Цинкаловського.

Його учасники переглянули фільм про видатного вченого, провідний бібліотекар Тетяни Гричук розповіла про дослідника, який душею і серцем був з Волинню, ознайомила  з його книгами, виставкою світлин з родинного архіву,  а директор РЦБС Людмила Сулік  – про родинне гніздо Цинкаловських, формування  вченого, патріота і просто  шляхетної особистості.

Наталія Грабарчук поділилася теплими, родинними спогадами про свого дядька. Епістолярна спадщина Цинкаловського була висвітлена науковим співробітником музею Богданом Яновичем. Нові відомості про родину  зібрав викладач агротехнічного коледжу, історик, краєзнавець Анатолій Пісоцький. Науковий співробітник заповідника «Стародавній Володимир» Орися Вознюк ознайомила зі дослідженнями про села, які зникли з карти району  порівняно з відомостями краєзнавчої енциклопедії Цинкаловського, а також подарувала бібліотеці його  перевидану книгу «Княжий город Володимир». І на завершення депутат районної ради Ганна Фурман відмітила, що наукові доробки відомих патріотів  таки повертаються в Україну і важливе місце в цьому посідає наукова спадщина Олександра Цинкаловського.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up