Будівельниця за освітою із досвідом роботи бухгалтеркою Ірина Ковальчук уже 13 років чаклує над волоссям численних володимирських клієнтів та клієнток, роблячи його доглянутим, охайним, гарно пофарбованим, вкладеним, а віднедавна і здоровим. Власниця салону краси «Нефертіті» у період карантину часу даремно не гаяла і опанувала нову унікальну професію в індустрії краси – тритментолога. Окрім Ірини, на Волині наразі є лише дві такі сертифіковані спеціалістки, котрі знають усе про волосся та його відновлення.

- реклама -

Від бухгалтера до власниці салону

– Перукарем я стала випадково вже після того, коли перепробувала себе на кількох робочих місцях у якості майстра в училищі та бухгалтера-секретаря. Центр зайнятості, де я перебувала на обліку, проводив курси для тих, хто хотів навчитись перукарському ремеслу. Мені це дуже сподобалось, незважаючи на те, що навчальний процес складався здебільшого з теорії. На підсумковому іспиті мене помітила власниця однієї з перукарень міста і запросила до себе на роботу, – розповідає Ірина.

Перукарка-початківиця рік пропрацювала у салоні та звільнилась у зв’язку із сімейними обставинами, проте зрозуміла, що залишати цю професію уже не хоче, тим паче, що уже встигла «обрости» постійними клієнтами. Відтак знайшла приміщення і запропонувала двом колегам разом відкрити салон. Поступово салон «Нефертіті» завойовував серця володимирських клієнток, що стимулювало перукарку до професійного зростання – за короткий час Ірина навчилась робити модні на той час складні весільні зачіски та святковий візаж. Далі були десятки різноманітних тренінгів та курсів, дипломи та сертифікати з яких навіть не поміщаються  на стінах.

– Кілька років тому у мене було таке відчуття, що я дуже класний майстер, усе знаю та вмію, – із долею самоіронії зазначає Ірина. – Адже в мене і клієнтів багато, і професійна планка досить висока, тому дещо розслабилась. Однак, коли в інтернеті почало все більше з’являтись інформації і щодо перукарських процедур, і різних тонкощів фарбування та навіть про склад волосини, якою ділились колеги із закордону та столичних салонів, я зрозуміла, що насправді нічого не знаю. Мені стало соромно, тому почала по крупицях збирати інформацію, особливо ту, що стосується відновлення волосся.

Уже два роки тому Ірина почала надавати своїм клієнткам популярні бьюті-процедури для волосся – ботоксу та кератинування. Купувала у постачальників спеціальні препарати і, дотримуючись вказаної інструкції, відновлювала волосся своїх клієнток.  Проте правильно підібрати домашній догляд та зробити діагностику пошкодженого волосся вона ще вміла. Коли ж під час карантину закрились усі салони, через що у перукарів з’явилось багато вільного часу, Ірині натрапила на очі реклама освітнього проекту Bless академії, котра 8 років тому запатентувала в Україні нову професію тритментолога. Назва професії походить від англійського treatment (лікувати, відновлювати) та грецького logos (наука).

– Мода на здорове волосся панує уже не перший рік, адже складні техніки фарбування та, особливо висвітлювання, нещадно псують його структуру та вигляд. Саме тому кератинове відновлення стає справжнім порятунком для тих, хто хоче зберегти своє волосся. В ідеалі такі процедури має проводити вузьконаправлений спеціаліст, який знає про волосся абсолютно все, а не звичайний перукар, який просто почув про чергову процедуру. Саме тому вирішила стати такою експерткою, – розповідає власниця салону.

За неповних три місяці навчання на яке витратила усі свої заощадження, Ірина переглянула кілька десятків годин лекцій, списала кілька зошитів конспектів, ретельно виконувала додаткові завдання, проходила тести та врешті, підсумковий іспит у Луцьку під наглядом сертифікованого викладача академії. Після успішної здачі іспиту, який зі слів Ірини, був іще складнішим, ніж шкільні екзамени, їй невдовзі надіслали сертифікат, яким вона дуже тішиться.

Рослинний білок «зварюється» і заповнює волосину

Наразі є кілька способів по відновленню волосся: ботокс гарячий та холодний, кератин та нанопластика. Тритментолог підбирає процедуру в залежності від степеня пошкодження та типу волосся – наприклад, звичайний ботокс підійде для натурального і фарбованого волосся, а також для не дуже пошкодженого блонду, холодний ботокс підходить усім, особливо блондинкам, адже під час цієї процедури використовується ультразвукова прасочка без високих температур, натомість кератин підійде власницям пухнастого неслухняного, але не дуже пошкодженого волосся, а  нанопластику роблять лише на натуральні пасма.

Ефекту від холодного ботоксу вистачає до двох місяців, звичайний батокс потрібно робити раз на три-чотири місяці, а кератинового відновлення вистачає і на пів року. Під час сучасних процедур по відновленню використовується кератин п’ятого покоління, зазначає Ірина, із мінімальною кількістю «хімії» та без агресивних складників. Такий кератин не має нічого спільного із досі популярним кератиновим або бразилійським вирівнюванням, котре руйнує структуру волосся.

– Всередині волосини є білок, який з часом вимивається під впливом фарбування, поганої води та неправильного догляду. Тому, аби відновити волосину, її потрібно чимось наповнити. Якщо зробити це з допомогою хімічних препаратів, то волосся покращиться лише візуально і ненадовго. Тому винайшли новий кератин на основі трьох рослинних білків – соєвого, пшеничного та кукурудзяного. Такий розчин наноситься на волосся і з допомогою високої температури праски проникає у волосину, де «зварюється», скріплюючись із натуральним білком волосини, – пояснює тритментологиня.

Ступінь пошкодження волосся, а їх всього є п’ять, експертка по відновленню волосся діагностує наочно. Під час мийки, коли під дією теплої води волосся розмокає, береться тоненьке пасмо і розтягується. Якщо волосся не тягнеться, то воно абсолютно здорове, якщо ж тягнеться як гумка і не повертається у початкову форму, то це вже третій ступінь пошкодження. Проте навіть із п’ятим ступенем, коли волосся рветься, його можна врятувати холодним ботоксом та спеціальним доглядом.

Нові знання Ірини Ковальчук привабили як і постійних, так і нових клієнток, котрі після відкриття перукарень, тепер стають у чергу до салону, аби відновити своє волосся, особливо після невдалих експериментів під час карантину. Не менш важливим є те, що Ірина дає цінні поради та консультації по догляду за волоссям. Проте на цьому новоспечена тритментологиня не спиняється, адже планує далі поглиблювати свої знання, аби отримати сертифікат викладача-технолога.

Тетяна ІЗОТОВА.

 

 

 

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

двадцять − дванадцять =