Новини

Повернулись ікони з реставрації

Архів
9 переглядів

   Дванадцять предметів сакрального мистецтва повернулись днями до нашого історичного музею з Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.
Серед них ікони, дві дерев’яні скульптури, фрагмент царських врат. Це роботи XVII-XIX століть, їх автори невідомі, потрапили до музею, як можна припустити, з церков довколишніх сіл. Ікона святого Миколая, приміром, пережила пожежу і, навіть після реставрації, є дуже піддатливою до впливу середовища, боїться необережних рухів. Вона якраз із тих, що погано піддаються «лікуванню».
Провідний науковий співробітник музею імені Омеляна Дверницького Олена Черенюк розповідає, що реставрація відбувається державним коштом. Щороку працівники музею складають план, у який включають предмети, що потребують оновлення, ця документація затверджується у Києві, і вже тоді експонати відправляються у Львів до реставраторів. Деколи ті самі відвідують Володимир-Волинський музей, оглядають ці мистецькі витвори, оцінюючи їх стан і потребу у втручанні фахівців.
Одна з ікон XIX століття, що досі мала вигляд скрученої в рулон тканини, повернулась зі Львова у підрамнику, усі предмети старовини вичищені від жука та грибків, фрагмент царських врат сформований фахівцями з кількох частин. Вперше до реставраторів були відправлені вироби з дерева – скульптури ангела і розп’яття. А ікона, що тримає в руках Олена Іванівна (на знімку), тепер набула і нової назви: у фондах музею вона значилась як «Трійця», спеціалісти ж навіть встановили її точну назву – «Новозавітна Трійця».
Взамін предметам старовини, що прибули у рідний музей, на реставрацію поїхали чергових одинадцять робіт із затвердженого списку.
Світлана КОШИРЕЦЬ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up