На головну Новини Повертаємо вулицям українські імена

Повертаємо вулицям українські імена

137

Процес дерусифікації – позбавлення тих ниточок, які прив’язують наш життєвий простір з росією – стартував у багатьох містах. Це й демонтаж радянських пам’ятників, що прославляють нав’язних чужою державою героїв, і перейменування вулиць, названих на честь росіян. Включився у цей процес і Володимир: розпочинається процедура формування списків топографічних назв, які потребують перейменування, створення робочих груп, консультування з істориками, вивчення громадської думки.

Списки вулиць, пропонованих до перейменування, наразі неостаточні. Поки що у зведеному списку 37 вулиць, але він, вочевидь, буде змінюватися і доповнюватися.

- реклама -

Деякі назви великих сумнівів не викликають. Це, зокрема імена військових радянської армії, які здобули собі нагороди у загарбницькій війні проти Фінляндії, а після наступу нацистів (до того – союзників радянського союзу) загинули неподалік Володимирщини. Також імені російських письменників, музикантів, науковців, які практично ніяк не пов’язані з Україною (чому, скажімо, вулиця має носити ім’я байкаря Крилова, якщо ми маємо чудового українського байкаря Глібова?).

Щодо інших пропонованих назв – варто посперечатися. Скажімо, росіянин, академік і правозахисник Сахаров активно боровся проти радянської репресивної машини і захищав, зокрема, українців. А Іван Кожедуб, видатний пілот-винищувач, хоч і шанувався радянською владою, але був таки українцем. Усе це потребує глибокого обговорення і фахової аргументації від істориків.

У п’ятницю засідала робоча група з перейменування, на якій сформували «кістяк» списку топонімів, які варто переназвати. Щодо них консультуватимуться з фахівцями з Інституту національної пам’яті. Далі запропонують висловитися громадськості – зокрема, буде можливість заповнити гугл-форму, вказавши, якими вулицями варто доповнити перелік, а які навпаки прибрати з нього. Також можна буде подати власні ідеї, які нові назви присвоїти перейменованим вулицям.

Ми також запрошуємо читачів поділитися міркуваннями. Пишіть нам на електронну пошту чи в соцмережах, приносьте листи до редакції. Ваші пропозиції ми передамо комісії, а також озвучимо на шпальтах газети.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

тринадцять + 20 =