Новини

Позиція МОЗУ: 7 із 8-ми запропонованих госпітальних округів – малочисельні

Архів
18 переглядів

Про це сказано у роз’ясненні Міністерства охорони здоров’я України, що днями надійшло до ОДА. Попередньо отримавши інформацію про непогодження запропонованої кількості госпітальних округів, заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець адресувала до профільного міністерства лист із проханням надати роз’яснення, яких вимог не було дотримано.
У березні уряд затвердив склад госпітальних округів. Але для 11-ти областей. До переліку Волинь не потрапила. Область не отримала «зелене світло» для створення госпітальних рад, стратегічного планування округів на 5 років і, що головне – для залучення інвестицій в медичну галузь. Міністерство повернуло на доопрацювання пропозиції як такі, не відповідають запропонованим критеріям.
У листі за підписам заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка зазначається: «У запропонованому проекті на території області передбачається створення 8 госпітальних округів (у попередньому варіанті, було 3). Однак формування малочисельних, а це 7 із запропонованих 8, округів не дасть можливості для створення повноцінного багатопрофільного лікувального закладу не тільки ІІ, але й І рівня, а отже не сприятиме розвитку високоякісної спеціалізованої медичної допомоги (бюджетне фінансування залежить від чисельності прикріпленого населення)».
Окрім волинян, додатково працювати над формуванням округів доведеться ще львівській та сумській владі. Разом із тим, зрозуміло, що 8-ми округам на Волині не бути. Максимальну кількість – 5 затверджено Дніпропетровській та Запорізькій областям. Решті ж – три або чотири. Аби таки напрацювати компромісний варіант й передати пропозиції уряду, облдержадміністрація звернеться до профільної комісії обласної ради з проханням продовжити спільне обговорення проблемного питання, врахувавши зауваження МОЗу.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Коментарі
Теги: госпітальнтй округ, МОЗ, ОДА
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up