Новини

«Позивний «Зеніт»: презентували кіно, що наближає перемогу

Архів
4 переглядів

   Показом першої частини фільму «Позивний «Зеніт» у кінотеатрі «Сім’я» презентували проект «Кіно, що наближає перемогу».

До нього увійшли документальний цикл із п’яти стрічок «Позивний «Зеніт»,створений режисерками Анною Мартиненко і Тетяною Кулаковською, та фільм «Воїни духу», який розповідає про оборону Донецького аеропорту. Презентація проекту відбулася у День Свободи та Гідності, 21 листопада.
На кінопоказ прийшли військовослужбовець 39-го зенітного полку Олександр Чернецький, який також брав участь у зйомках документальної стрічки, та Юрій Степанюк, голова Володимир-Волинської спілки учасників АТО/ООС, який був поранений під час виконання бойового завдання на сході. Саме завдяки дружині Олександра Олесі проект «Кіно, що наближає перемогу» презентували у Володимирі. Їхня молода родина нещодавно переїхала до нашого міста – за новим місцем служби чоловіка.
У цей день відвідувачі кінотеатру мали змогу переглянути першу частину циклу. Фільм включає в себе розповіді військових і документальні кадри, зняті ними у «найгарячіші» моменти і в періоди затишшя. Події відбуваються восени 2014 року, коли колишні авіатори стали піхотою, забезпечували вогневу підтримку ДАПу. У фільмі можна побачити виведення з позиції ЗРК «Бук», обстріл першої ротації добровольців Повітряних Сил градами у Тоненькому, організацію КПП в напрямку Спартак – Авдіївка, почути емоційно-психологічні враження бійців.
Молоді, освічені і по житті веселі герої фільму з позивними Молоко та Ювелір розповідають, як вперше опинились під ворожими обстрілами, як вижили, як поверталися до рідних і звикали до мирного життя. Старші побратими оповідають, як добували воду для підрозділу у степу Авдіївки. Яскраво, колоритно і дотепно переповідають історії про дружбу, кохання після повернення з фронту та психоемоційну реабілітацію після пережитого. Ці історії вражають, зворушують, захоплюють, розчулюють і надихать.
Після стрічки «Позивний «Зеніт». Фільм перший» глядачі також подивилися документальну короткометражку про 14-ту ОМБр імені Романа Великого. Декілька слів після закінчення сеансу про неї розповіла прес-офіцерка бригади Катерина Литвинчук. Частину виручки з перегляду фільмів перерахувати на потреби бригади – з такою ініціативою виступила директорка кінотеатру Галина Недбала, пообіцявши узгодити це з творцями проекту.
Глядачів у залі було небагато – до півтора десятка. Більшість – військові та журналісти. Можливо, далося взнаки те, що офіційні заходи до Дня Свободи та Гідності збіглися у часі з кінопоказом, і більшість людей пішло туди. Та документальне кіно про те, як українські військові і добровольці утримують східні рубежі країни від російської навали, може розповісти про гідність і свободу набагато переконливіше, аніж звичний офіціоз.
Охочі переглянути фільми з проекту «Кіно, що наближає перемогу» ще мають нагоду
зробити це упродовж тижня. Розклад кіносеансів шукайте на 16-й сторінці.
Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up