Новини

Правнук з Канади шукає відомості про родину свого прадіда з Амбукова

Архів
17 переглядів

Письмові та голосові записи, які зробив уродженець села Амбуків Володимир-Волинського повіту Волинської губернії Гаврило Матвійчук, опублікували на сторінці «Центру дослідження і відродження Волині» у фейсбуці. Чоловік народився у 1901 році, згодом його родина емігрувала до Канади. Аудіозапис зроблений на православний Святвечір, 6 січня 1981 року, а листи та документи він оформлював власноруч у різні роки. Їх копіями з дослідниками поділився правнук Гаврила – Грем Матійчук, який нині проживає у Канаді.

З матеріалів можна дізнатися чимало безцінної інформації – факти з життя родини і села, згадки про різні історичні події, колоритний діалект, звичаї волинян, існування до 1900 року подвійного прізвища, точніше, другого вуличного прізвища, яке використовувалось паралельно із записаним церквою. Йдеться там також про те, що люди, хоч були й «неписемні, але дуже пам’ятющі».

Грем Матійчук повідомив дослідникам, що село Амбуків, де народився його прадід, очевидно, було перенесено на північ, оскільки зараз у цій місцині – ліс чи болото, але збереглося старе кладовище. Він також зазначив, що найбільшим бажанням нащадків зараз є розшукати всю інформацію про родину і цей населений пункт.

Тож працівники «Центру дослідження Волині» просять усіх небайдужих писати в коментарях чи надсилати приватні повідомлення на сторінку установи в фейсбуці https://www.facebook.com/volyncentre, якщо комусь відома така інформація.

В свою чергу науковці висловили щиру вдячність родині Матвійчуків за допомогу в проведенні досліджень життя волинян сторіччя тому.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up