Новини

Про 100-річчя січової школи в Устилузі

Архів
169 переглядів

В Устилузькій школі відбулася науково-практична конференція, учасниками  якої  стали  її вчителі та учні,  а також вчителі-історики  району, музейні працівники і науковці з Луцька і Володимира-Волинського.

Її доповіддю « Реалізація заходів, приурочених першій Українській революції 1917 року, в Устилузькій школі» відкрила директор  Світлана Михалець.  Про  «Просвітянський рух на Волині» розповіла кандидат історичних наук, доцент кафедри методики викладання шкільних предметів ВІППО Мар’яна Миць, згадавши  маловідомих, але талановитих українців, які були сучасниками  цієїреволюції.

Науковий співробітник історичного музею Богдан Янович виступив з рефератом  «Освітня діяльність Українських Січових стрільців на Володимирщині на початку 20 століття». Він розповів про непросту суспільно-політичну ситуацію  у цей період в Україні і Європі, про Першу світову війну і зародження українського стрілецтва.  А  також про діяльність української школи імені Тараса Шевченка, яку у 1916 році відкрили у Володимирі-Волинському Січові стрільці, та її вчительок Савину Сидорович, Теодору Ліщинську , Надію Масюк та інших. Свою розповідь музейник ілюстрував світлинами з особистого архіву вчительки січової школи Теодори Ліщинської , які зберігаються у фондах музею.

   Вчителька Устилузької школи Тетяна Василенко розповіла про заснування в січовими стрільцями в Устилузі в 1917 році української школи імені Івана Франка та її вчительку А. Парахоняківну , про навчальний процес у цій школі.  Учасники конференції оглянули шкільний музей.

Коментарі
Теги: історія, Богдан Янович, Січова школа, спогади, Устилуг
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up