На головну Новини Про бізнес в умовах війни і переселенців: брифінг міського голови

Про бізнес в умовах війни і переселенців: брифінг міського голови

52

Міський голова Ігор Пальонка у вівторок звично зустрівся з представниками місцевих ЗМІ і відповів на їхні запитання.

Гинуть, захищаючи Україну, жителі громади. Чи буде їхніми портретами доповнена стела пам’яті? Ми не відступаємо від наміру збудувати монумент українським воїнам, загиблим від російської агресії. Біля нього й розмістимо портрети усіх наших земляків, які віддали життя за Україну.

- реклама -

Як міська влада допомагає малому та середньому бізнесу в умовах війни? Наразі таких програм немає. Обговорюємо можливість звільнити їх від орендної плати за землю на території громади. Відділ економіки консультується з Асоціацією міст України та сусідніми громадами, щоб спільно виробити механізм підтримки малого та середнього бізнесу в умовах воєнного стану.

Скільки підприємств, охочих перебратися у наше місто з міст, охоплених війною, зголосилося до вас і чи йдеться про їх розміщення на території індустріального парку? Я спілкувався з двома керівниками, які хочуть перевести сюди свій бізнес, були заявки й в управління економіки. Втім, доки незрозуміло, як далеко можуть зайти бойові дії, тому з остаточним рішенням щодо будівництва чи розміщення своїх потужностей на території нашої громади ці підприємці поки зволікають. Щодо індустріального парку, ми змінювали установчі документи, їх надіслали на погодження у Кабмін, але зараз не до того. Разом з тим, держава збирає дані, де можливе будівництво будиночків для переселенців. Ми попередньо запропонували потенційну ділянку біля території цукрового заводу, там підведені мережі, є каналізація.

У зв’язку з напливом переселенців суттєво збільшився потік транспорту, виникають проблеми з паркуванням. Чи стежить за цим муніципальна варта? З муніципалами ситуація така: там лишилося лише чотири людини, які забезпечують охорону адмінприміщень, та ще один працівник. Решта, на чолі з керівником, пішли в ТрО. Ми міркуємо, що з цим робити, оскільки зарплата платиться і по лінії ЗСУ, і з нашого бюджету, але, мабуть, доведеться додати ставки і збільшувати штат. Мешканців турбувало питання паркування на площі, ми вжили заходів щодо цього, але проблема з паркуванням дійсно є.

Скільки переселенців зареєстровано?На вечір понеділка – 2747 осіб. Останнім часом тенденція така, що за день 110-120 осіб додається. У школах громади дистанційно навчається близько ста дітей з числа внутрішньо переміщених осіб.

Стали свідком ситуації: представники військкомату зупиняли на площі чоловіків, перевіряли документи і вручали порожні повістки… Оскільки багато людей прямує до  польського кордону і лишається на території громади, містяни обурюються, чому молоді здорові хлопці з числа приїжджих не йдуть захищати державу, як це зараз робить багато мешканців громади. Ми провели нараду з керівником центру комплектування Русланом Яцієм щодо того, як спонукати тих, хто виїхав з північних, центральних і східних областей, стати на захист країни. Тому дійсно центр компектування вживає заходи в межах чинного законодавства, щоб поставити чоловіків на облік.

Чи є можливість збільшити кількість рейсів до кладовища, адже люди починають наводити там лад? Ми озвучили це перевізникам, бо до мене й мешканці міста з таким проханням зверталися. Вже забезпечили нормальний доїзд до дач у Горичеві, зараз повертаємо сполучення з сільськими населеними пунктами. Й особисто проконтролюю, щоб додали рейсів до Федорівського кладовища.

Яка ситуація зі спалюванням трави? Катастрофічна: щойно приходять вихідні – все палає. Прошу мешканців громади дотримуватися правил екології і пожежної безпеки, не спалюйте рослинність. Поки що нам так і не вдалося спіймати жодного палія. Хоча такі вчинки прирівнюють у воєнний час до диверсійної діяльності. Будемо з допомогою сучасних технічних засобів відстежувати, а як піймаємо, то поблажки не буде нікому.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

тринадцять − 1 =