На засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації заслухали інформацію начальника районної державної лікарні ветмедицини Юрія Савчука про епізоотичну ситуацію щодо сказу в районі й обговорили організацію і проведення у 2025 році весняної/осінньої кампаній з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
Такими профілактичними заходами буде охоплено 2300 квадратних кілометрів території, із розповсюдженням 57 тисяч 500 доз вакцини.
Йшлося також про організацію заходів щодо профілактики високопатогенного грипу птиці на території області, а також мінімізації ризиків занесення та поширення ящуру на території області. Заступник начальника районної державної лікарні ветеринарної медицини Данило Новіков наголосив на проведенні комплексу профілактичних заходів та постійному контролі за ситуацією щодо виникнення можливих вогнищ хвороби у період міграції дикої птиці та її контакту зі свійською.
Також складною є епізоотична ситуація щодо ящуру, яка виникла через утворення вогнищ хвороби у Німеччини, Угорщині й Лівії, та вимагає профілактичних заходів у нашому районі, як прикордонному. Тому вирішено утворити загрозливу щодо ящуру зону, до якої віднесено 50 населених пунктів району, з яких найбільше – 22 в Устилузькій територіальній громаді, 15 – у Поромівській. У Володимирській ТГ у таку зону потрапили села Федорівка, Заріччя, Орані, Новосілки, Ласків, Суходоли, Вощатин, у Литовезькій-Литовеж, Кречів, Мовники. По одному населеному пункті віднесено до такої зони у Нововолинській, Іваничівській, Павлівській ТГ – це відповідно села Низкиничі, Лугове, Волиця. Також будуть вжиті відповідні заходи з профілактики, передбачені у випадках настання подібної небезпеки.