На головну Новини Про готовність до зими та зарплатню « у конвертах»

Про готовність до зими та зарплатню « у конвертах»

48

   Підготовка господарського комплексу району до осінньо-зимового періоду,контроль за своєчасною виплатою заробітної плати, підсумки оздоровлення учнів – ці та інші питання заслуховували позавчора на колегії РДА.

Про те, як готуються установи району та весь господарчий комплекс до зими, доповів начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Петро Чуцький. Повністю готовими до опалювального сезону є заклади освіти, де цього року реалізовані заходи з енергозбереження – проводилась заміна вікон та дверей на суму майже 897 тисяч гривень. Наразі усі шкільні класи в районі із новими вікнами, в окремих школах заміни потребують лише вікна їдалень, спортзалів та майстерень.

- реклама -

Крім цього, в деяких закладах освіти проводилась заміна системи опалення та котлів  – зокрема, у школах сіл Льотниче, Галинівки та Овадного. Також відремонтували покрівлі школи у селі Сусваль та  Оваднівського дитсадка, завершили утеплення будівлі Зорянської школи. Загалом на енергозберігаючі заходи у закладах освіти з місцевих бюджетів використано  мільйон  668 тисяч гривень. На 1 вересня заклади освіти забезпечені паливом на 80 відсотків. Закупівля торфобрикетів триває через систему Прозоро.

Якщо для ФАПів та  медичних амбулаторій заготовляють тверде паливо та проводять подекуди енергозберігаючі заходи, то більшість клубних установ району  зимуватимуть з електронагрівачами. Питання ремонту таких закладів залишається невирішеним. Лише  Оваднівська громада цього року приділяла закладам культури належну увагу, витративши з місцевого бюджету 315 тисяч гривень на ремонт системи опалення в селі Верба та ремонт БК села Білин.

Своє занепокоєння з приводу стану багатоквартирних будинків району висловив Петро Чуцький. Наразі невиконані роботи з ремонту димарів у Галинівці, а також є проблеми із вхідними дверима у під’їзди будинків, що в Устилузі. Значними за обсягами залишаються борги за спожитий газ  мешканців району –  майже 10 мільйонів гривень, борг за  електроенергію  – 420 тисяч гривень.

У порівнянні з минулим роком на шість відсотків зменшилась кількість заяв та повідомлень від жителів району на адресу місцевого відділу поліції. Зі статистикою у сфері правопорушень ознайомив його начальник сектору моніторингу Ігор Байкевич. Зокрема, він зазначив, що зросла кількість важких злочинів та незаконного проникнення в житло. На особливому контролі у правоохоронців сімейні дебошири, яких на профілактичному обліку 42. А  на ґрунті сімейних побутових відносин найчастіше скоюються важкі злочини.

Профілактики правопорушень в громадах проводиться у тісній співпраці із місцевим населенням, зазначив Ігор Байкевич. Правоохоронці пропонують провести спільно із районною службою у справах дітей ряд заходів, аби запобігти вчиненню протиправних дій  стосовно дітей. Планують місцеві полісмени періодично проводити прийоми громадян у приміщеннях сільрад, попри  проблему із кадрами – замість п’яти дільничних інспекторів, що мають обслуговувати сільську місцевість, працює лише троє.

Одразу три керівниці різних установ співдоповідали стосовно забезпечення в районі контролю за своєчасною та не нижче визначеного мінімального розміру зарплатою, легальною її виплатою та підприємствах та у суб’єктів підприємницької діяльності. Начальник соцзахисту  населення Наталія Голюк доповіла про рівень середньої зарплати у районі, який зріс на 36,4 відсотка і становить нині 7740 гривень. Найвища  вона у галузі промисловості  – понад 10 тисяч, а найнижча  – культури – на рівні 3446 гривень. Немає заборгованості з виплати, однак у районі є ряд підприємств, де вона нараховується менше мінімального рівня. До таких належать заклади торгівлі, а також фермерські господарства. Це наштовхує контролюючі органи та  висновок, що частину зарплатні працівники отримують « у конверті».

Про «тіньові» доходи громадян доповіла  і начальник ОДПІ Оксана  Левчук. З її слів, працівники податкової постійно тримають на контролі підприємства, де виплачується зарплатня нижча мінімальної. Таких у районі 42.  На тому, що з роботодавцями  з 5 вересня по 5 жовтня проводиться роз’яснення трудового законодавства, наголосила головний інспектор відділу з питань дотримання трудового законодавства управління Держпраці у області Надія Процик. Адже після цієї дати по всій Україні проводитимуться масові перевірки з метою виявлення незареєстрованих працівників та інших порушень законодавства.

Підсумки оздоровлення та відпочинку дітей протягом канікул підбила начальник відділу освіти, молоді і спорту  Оксана Бігун. Вона доповіла про кількість дітей, які оздоровлювались у пришкільних таборах сільських шкіл та тих, хто отримав путівки до санаторіїв та таборів за межами району. Через неточності у поданих об’єднаними громадами цифрах, на колегії виникла суперечка, в ході якої так і не вдалось з’ясувати скільки ж дітей пільгових категорій із Зимнівської ОТГ оздоровились протягом канікул. З усього району це єдина громада, яка не організовувала пришкільних таборів, а надавала лише путівки дітям пільгових категорій.

На виконання 17-ти районних програм на цей рік передбачено трохи більше півмільйона гривень,  зазначила начальник управління фінансів Олена Бондарук, доповідаючи про ефективність використання коштів районного бюджету. Майже 60 відсотків цих коштів уже освоєно, але з початку року ще не  використано ні гривні на знищення  борщівника та виплату почесних стипендій. Загалом, коштів для районних програм критично мало, утім наступний рік обіцяє бути ще складнішим, наголосила головна фінансистка району, адже поки невідомо, у якому форматі існуватиме район.

Тетяна ІЗОТОВА.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

двадцять + пять =