Новини

Про готовність спортивного ліцею до отримання статусу спеціалізованого закладу

Освіта, Спорт
178 переглядів

На базі Володимирського спортивного ліцею під головуванням очільника Волиньради Григорія Недопада відбулась виїзна нарада з визначення готовності установи до отримання офіційного статусу спеціалізованого закладу зі специфічними умовами навчання. 

Участь в обговоренні взяли депутати облради Ярослав Матвійчук, Юрій Сиротюк, начальниці відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери виконавчого апарату обласної ради Галина Карнаухова, управління освіти і науки ОВА Наталія Матвіюк та директор департаменту культури, молоді та спорту ОВА Олександр Хвіщук.

Голова облради Григорій Недопад зауважив, що не пізніше 1 червня засновник ліцею – обласна рада повинна ініціювати перед Міністерством молоді та спорту України надання спортивному ліцею статусу закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю зі специфічними умовами навчання, однак установа має відповідати ряду критеріїв.

Що для цього зроблено і що ще належить вирішити, розповіла виконувачка обовʼязків директора ліцею Ольга Рудчик. У закладі організовано роботу із восьми видів спорту: футбол, волейбол, дзюдо, вільна боротьба, настільний теніс, бокс, біатлон та легка атлетика, планують розвивати лижні перегони. Серед проблем – брак тренерів і повноцінної тренувальної бази для окремих видів спорту.

Голова обласної ради пропонує шукати кадровий потенціал у волинських вишах, які мають профільні факультети і можуть готувати фахівців, вести перемовини із головами спортивних федерацій області, які знають тренерський контингент і можуть допомогти.

Ще однією проблемою є відсутність у ліцеї умов для постійного проживання наставників. «На території закладу є капітальні приміщення з водопостачанням, опаленням,  де можна  облаштувати щонайменше сім помешкань для тренерів. Лише потрібна згода на виготовлення ПКД та кошти на реконструкцію», – зауважила Ольга Рудчик. Потрібно завершити внутрішні роботи у критому ангарі для проведення турнірів і тренувань в осінньо-зимовий період, реконструкції потребує стадіон з синтетичним покриттям.

Оглянувши спортивні споруди голова облради пообіцяв сприяння у співпраці із керівництвом  ОВА. Керівництву ліцею рекомендували активніше використовувати можливості міжнародних проєктів і програм з метою залучення донорських коштів на оновлення спортивної інфраструктури.

Обговорено й відповідність ліцею іншим критеріям: належне фінансування навчально-тренувальної та спортивної діяльності, харчування і розміщення учнів, наявність медичної частини для медсупроводу освітнього, виховного і навчально-тренувального  процесів. Вирішено готувати відповідне клопотання.

Коментарі
Теги: спеціальний заклад, спортивний ліцей
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up