На головну Новини Про медичне реформування на рівні громад

Про медичне реформування на рівні громад

64

   Із січня минулого року Міністерство охорони здоров’я розпочало впровадження змін в охороні здоров’я. Першим етапом цієї реформи став новий механізм фінансування медичних закладів, що надають первинну медичну допомогу, де основним фактором є реалізація принципу «гроші йдуть за пацієнтом».

Відтак, на Володимирщині було створено комунальне підприємство «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги», основною метою діяльності якого є забезпечення організації кваліфікованої первинної лікувально-профілактичної допомоги населенню району і міста.
Як відомо, за новим фінансуванням, Національна служба здоров’я виділяє гроші лише на лікаря, залежно від кількості підписаних ним декларацій з пацієнтами, а подальше функціонування ФАПів лишається невизначеним. Кілька днів тому у райдержадміністрації провели робочу нараду із головним лікарем комунального підприємства Катериною Чубок та головами об’єднаних територіальних громад, аби знайти вирішення тієї низки питань, що пов’язані із реформуванням первинної ланки медицини на рівні громад.
Оптимальний формат мережі та варіанти надання фінансової підтримки для первинної ланки медицини керівництво району і громад шукало разом із регіональним координатором з підтримки реформи охорони здоров’я у Рівненській та Волинській областях Василем Височанським, який рекомендував затвердити програми підтримки охорони здоров’я і надавати фінансування для ФАПів.
– Зараз усім потрібно шукати компроміс: лікар сам має визначити, скільки йому потрібно ФАПів на відповідній території, або вирішити, як він має лікувати людей там, де немає ФАПу. Ще одним із варіантів, для тих громад, на території яких немає амбулаторій, є їх створення на місці великих ФАПів, – зазначив Василь Іванович. Про це ініформує відділ з питань внутрішньої політики та інформаційної діяльності апарату РДА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

два × два =