На головну Інтерв'ю Про міські проблеми на обласному рівні з депутатом обласної ради Ярославом...

Про міські проблеми на обласному рівні з депутатом обласної ради Ярославом Матвійчуком

72

 Перший заступник міського голови  Ярослав Матвійчук часто проводить прийоми громадян, зустрічається з трудовими колективами, вивчає проблеми мешканців на місцях. Можливо, тому у жовтні 2020 року виборці делегували його захищати свої права до обласної ради. Нині говоримо про те, які питання відстоює депутат на рівні області і якими є пріоритети його роботи.

– Крім традиційних обов’язків першого заступника міського голови, у вас зявилися й інші – представляєте інтереси міста в обласній раді. Як згадували раніше, під час останніх бюджетних слухань в облраді пріоритетним для вас виявилося питання освіти. Чому?

- реклама -

– Звісно, мене турбує доля освітніх закладів в усьому окрузі, але особливо важливими для мене є ті, що знаходяться у Володимирі-Волинському. Ще до депутатства в обласній раді спільно з народним депутатом Ігорем Гузем не раз доводилося захищати інтереси ліцею «Центр освіти» і зараз разом з головою обласної ради Григорієм Недопадом ми знову обговорюємо можливості збереження цього закладу і створення спортивного відділення на його базі.

Про спортивні здобутки ліцею знають далеко за межами нашої області.  Футбольна команда «Ладомир» продовжує піднімати імідж княжого міста і своїми перемогами прославляти Володимир-Волинський у всій Україні. До того ж саме в цьому закладі є прекрасна база для занять спортом і фізичного розвитку дітей. Тому, переконаний,  маємо забезпечити всі умови для того, аби учні досягали ще кращих результатів.

Хотілося б розв’язати нарешті проблеми агротехнічного коледжу, адже вже не перший рік йдеться про недостатнє його фінансування. Понад 20 років перебуває в аварійному стані гуртожиток, який досі у державній власності, а відтак там  місто не може провести ремонтні роботи. Сподіваємося, що документація про передачу майна на баланс області невдовзі буде готова і ми зможемо виправити  ситуацію.

Завжди відстоюю інтереси Володимир-Волинської школи для дітей із вадами слуху. Так і під час останнього візиту в обласну раду переконував голову бюджетної комісії і керівництво управління освіти ОДА, що потрібно зберегти її фінансування і розвиток. Значення цього  закладу вагоме не лише для міста, а й для області, адже тут переважно навчаються діти не  лише з міста, а з усієї Волині.

Уже не вперше порушуємо  питання створення професійно-технічного центру освіти, який включатиме Володимир-Волинське вище професійне училище, Оваднівський професійний ліцей, а також його Локачинську філію.

Звичайно,для нас важливо, щоб на баланс області вчасно було передане майно і повністю забезпечене фінансування.

– Не секрет, що мешканці  часто звертаються до вас з проблемами, які стосуються ремонту доріг. Цей напрям вам добре відомий, оскільки і в міській раді займаєтеся питаннями інфраструктури. Чи порушуєте їх тепер і на рівні області?

– Звісно, і не лише в облраді. Нещодавно провели зустріч з керівником служби доріг у Волинській області Анатолієм Посполітаком, під час якої обговорили питання будівництва шляхів державного значення у межах міста. Особливо мене хвилює стан вулиці Зимнівської  і завершення робіт на Устилузькій.  Щодо останньої, то у нас уже окреслені плани на наступний рік. Також обговорили схему організації дорожнього руху у Володимирі-Волинському з урахуванням доріг державного значення.

На жаль, для будівництва доріг територіального значення кошти на 2021 рік не передбачені, але спільно з «Укравтодором» працюватимемо задля вирішення питання їх ремонту. Особливо зараз, коли до міста доєдналася  територіальна громада.

На слуханнях в обласній раді поінформували про те, що область отримає близько 600 мільйонів гривень на будівництво і ремонт доріг. Нас  передусім цікавить, чи надійдуть цього року кошти державного дорожнього фонду, а якщо так, то на яку суму можемо розраховувати у Володимир-Волинській громаді. Загалом питання розподілу коштів зараз відкрите і сподіваємося, що в січні під час розгляду бюджету нам повідомлять перелік доріг, які ремонтуватимуться в межах громад.

-Усе частіше у володимирчан виникають питання, що стосуються екології. Що на цю тему говорять в обласній раді?

– В області зараз розробляється план поводження з відходами, який включає і питання функціонування сміттєзвалищ у межах регіону, і безпосередньо встановлення сортувальних ліній та переробки сміття.

Що стосується Володимира-Волинського, вважаю, що на часі очищення  річок у місті. Оскільки Луга знаходиться у межах  природного заказнику, ми не можемо розпочати тут  відповідних робіт без необхідних погоджень. Тож просимо сприяння у профільних чиновників облради, щоб питання зрушило з місця, а ми могли розпочати якісну і предметну роботу.

Загалом, усі проблеми намагаємося обговорювати із головою обласної ради Григорієм Недопадом. Переконані, що разом нам усе вдасться.

Розмовляла Юлія ХОВАЙЛО.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пять + 10 =