
Перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук часто проводить прийоми громадян, зустрічається з трудовими колективами, вивчає проблеми мешканців на місцях. Можливо, тому у жовтні 2020 року виборці делегували його захищати свої права до обласної ради. Нині говоримо про те, які питання відстоює депутат на рівні області і якими є пріоритети його роботи.
– Крім традиційних обов’язків першого заступника міського голови, у вас з’явилися й інші – представляєте інтереси міста в обласній раді. Як згадували раніше, під час останніх бюджетних слухань в облраді пріоритетним для вас виявилося питання освіти. Чому?
– Звісно, мене турбує доля освітніх закладів в усьому окрузі, але особливо важливими для мене є ті, що знаходяться у Володимирі-Волинському. Ще до депутатства в обласній раді спільно з народним депутатом Ігорем Гузем не раз доводилося захищати інтереси ліцею «Центр освіти» і зараз разом з головою обласної ради Григорієм Недопадом ми знову обговорюємо можливості збереження цього закладу і створення спортивного відділення на його базі.
Про спортивні здобутки ліцею знають далеко за межами нашої області. Футбольна команда «Ладомир» продовжує піднімати імідж княжого міста і своїми перемогами прославляти Володимир-Волинський у всій Україні. До того ж саме в цьому закладі є прекрасна база для занять спортом і фізичного розвитку дітей. Тому, переконаний, маємо забезпечити всі умови для того, аби учні досягали ще кращих результатів.
Хотілося б розв’язати нарешті проблеми агротехнічного коледжу, адже вже не перший рік йдеться про недостатнє його фінансування. Понад 20 років перебуває в аварійному стані гуртожиток, який досі у державній власності, а відтак там місто не може провести ремонтні роботи. Сподіваємося, що документація про передачу майна на баланс області невдовзі буде готова і ми зможемо виправити ситуацію.
Завжди відстоюю інтереси Володимир-Волинської школи для дітей із вадами слуху. Так і під час останнього візиту в обласну раду переконував голову бюджетної комісії і керівництво управління освіти ОДА, що потрібно зберегти її фінансування і розвиток. Значення цього закладу вагоме не лише для міста, а й для області, адже тут переважно навчаються діти не лише з міста, а з усієї Волині.
Уже не вперше порушуємо питання створення професійно-технічного центру освіти, який включатиме Володимир-Волинське вище професійне училище, Оваднівський професійний ліцей, а також його Локачинську філію.
Звичайно,для нас важливо, щоб на баланс області вчасно було передане майно і повністю забезпечене фінансування.
– Не секрет, що мешканці часто звертаються до вас з проблемами, які стосуються ремонту доріг. Цей напрям вам добре відомий, оскільки і в міській раді займаєтеся питаннями інфраструктури. Чи порушуєте їх тепер і на рівні області?
– Звісно, і не лише в облраді. Нещодавно провели зустріч з керівником служби доріг у Волинській області Анатолієм Посполітаком, під час якої обговорили питання будівництва шляхів державного значення у межах міста. Особливо мене хвилює стан вулиці Зимнівської і завершення робіт на Устилузькій. Щодо останньої, то у нас уже окреслені плани на наступний рік. Також обговорили схему організації дорожнього руху у Володимирі-Волинському з урахуванням доріг державного значення.
На жаль, для будівництва доріг територіального значення кошти на 2021 рік не передбачені, але спільно з «Укравтодором» працюватимемо задля вирішення питання їх ремонту. Особливо зараз, коли до міста доєдналася територіальна громада.
На слуханнях в обласній раді поінформували про те, що область отримає близько 600 мільйонів гривень на будівництво і ремонт доріг. Нас передусім цікавить, чи надійдуть цього року кошти державного дорожнього фонду, а якщо так, то на яку суму можемо розраховувати у Володимир-Волинській громаді. Загалом питання розподілу коштів зараз відкрите і сподіваємося, що в січні під час розгляду бюджету нам повідомлять перелік доріг, які ремонтуватимуться в межах громад.
-Усе частіше у володимирчан виникають питання, що стосуються екології. Що на цю тему говорять в обласній раді?
– В області зараз розробляється план поводження з відходами, який включає і питання функціонування сміттєзвалищ у межах регіону, і безпосередньо встановлення сортувальних ліній та переробки сміття.
Що стосується Володимира-Волинського, вважаю, що на часі очищення річок у місті. Оскільки Луга знаходиться у межах природного заказнику, ми не можемо розпочати тут відповідних робіт без необхідних погоджень. Тож просимо сприяння у профільних чиновників облради, щоб питання зрушило з місця, а ми могли розпочати якісну і предметну роботу.
Загалом, усі проблеми намагаємося обговорювати із головою обласної ради Григорієм Недопадом. Переконані, що разом нам усе вдасться.
Розмовляла Юлія ХОВАЙЛО.
