Новини

Про місцеві клопоти на муніципальному форумі

Архів
21 переглядів

В  Українському муніципальному форумі у складі делегації з Волині взяв участь перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. Протягом трьох днів 324 керівники громад-членів АМУ, а також представники парламенту, уряду, профільних міністерств та залучені експерти обговорили ряд важливих питань та виробили спільну позицію органів державної влади та Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, розв’язання проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад.

Зокрема, звернулись до парламенту з вимогою  прискорити внесення змін до Конституції України щодо децентралізації, у найкоротші терміни повторно прийняти закон про службу в органах місцевого самоврядування без урахування неприйнятних додаткових поправок щодо запровадження конкурсів на посади заступників міських голів, які є політичними. Просили розширити повноваження органів місцевого самоврядування у сфері використання і охорони земель, передбачити надання їм повноважень розпоряджатися землями за межами населених пунктів у межах ОТГ.

Та основні дискусії точились навколо сфери фінансів. Ярослав Матвійчук, зокрема, порушив питання недопущення в проекті держбюджету передачі фінансування з місцевих бюджетів пільг населенню на оплату електроенергії, газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, плати за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, вивезення сміття, адже це непосильна ноша для місцевих бюджетів. Крім того, заборгованість з цих виплат, яка тягнеться з року в рік, гальмує роботу закладів комунальної сфери міст, тож посадовці міськрад гостро ставили питання про повернення боргів уже до кінця цього року. Те ж саме стосується розрахунків по компенсаціях за пільгове перевезення громадян, послуг зв’язку тощо.

Клопотали представники міст і про виділення державних субвенцій на розвиток освіти та медицини у повному обсязі. Їм пообіцяли, що до кінця року необхідні кошти з бюджетів усіх рівнів надійдуть.

Заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема розповів, що наступного року держава виділятиме кошти на облаштування стадіонів у містах. Реалізація такої державної програми,  зазначив на це перший заступник міського голови,  вселяє надію у Володимирі-Волинському вдасться і центральний стадіон обладнати, і шкільні зі штучним покриттям збудувати.

Не менш важливою темою  була передача навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації на баланс областей. Стосується вона і нашого міста, адже агротехнічний коледж уже заплановано передати у відання облради. Утім, представники міст, у яких розташовані такі навчальні заклади, просили уряд зробити цей процес максимально плавним та обов’язково підкріпити передачу цих освітніх установ належним фінансуваннями.

– Представники міст, що входять до Асоціації, ухвалили звернення до Президента, уряду та парламенту з рекомендаціями щодо розв’язання проблем, які є однаковими для всіх органів місцевого самоврядування, – підсумував Ярослав Матвійчук. – Ефект такої роботи очевидний. Приміром, озвучена нами вимога про повернення місцевим бюджетам акцизного податку уже отримала реакцію – на черговому засіданні у середу уряд постановив  негайно приступити до погашення цієї заборгованості.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up