Новини

Про «Нову школу» на базі Микитичівської

Архів
3 переглядів

   Нещодавно на базі школи села Микитичі відбулася остання у цьому навчальному році нарада керівників навчальних закладів Устилузької міської ради.

Її початку передувало ознайомлення із місцевим дитсадком та історією школи. Завідувач ДНЗ Ольга Малецька похвалилася капітальним ремонтом, у ході якого утеплено дах та замінено шиферну покрівлю на металопрофільні листи, розповіла про проблеми,  однією з яких є нестачу місця для усіх  охочих відвідувати дитсадок.

Директор школи Валерій Степанюк продемонстрував гостям матеріально-технічною базу установи. Тут після об’єднання в Устилузьку громаду проведені капітальні ремонти, в результаті яких утеплено та відремонтовано дах, замінено вікна на металопластикові, відремонтовано та придбано обладнання для ефективного функціонування харчоблоку, побудовано котельню та замінено пічне опалення на центральне водяне, придбано у майстерню шість  верстатів.  Торік брали участь та стали одними із переможців у конкурсі місцевих ініціатив, оголошеному міською радою. За цим проектом виділені кошти на будівництво футбольного поля. Фінансування покриває лише придбання матеріалів,  а  виконання робіт узяв на себе колектив школи.

Заступник директора Олександр Криштоп підготував презентацію про історію школи, яка згідно із архівними записам, відшуканими директором, починається 1914 року.

А вже безпосередньо на нараді було проаналізовано роботу пришкільних таборів та участь випускників у ЗНО. Близько години обговорювали роботу у рамках концепції «Нова українська школа». Ознайомлено керівників із фінансуванням, що передбачається державою та місцевим бюджетом для нововведень для першокласників. За кошти 58,8 тисячі гривень  освітньої субвенції (державні) в та 71,3 тисячі – з місцевого бюджету придбано 16 комп’ютерів у школи та садочки: дев’ять у перші класи усіх шкіл громади, три у комп’ютерний клас ЗОШ с. Микитичі,  один для адміністрації школи с. Стенжаричі та три –  у садочки сіл Стенжаричі, Рогожани та Микитичі. Субвенція для  «Нової української школи» (державні кошти) в Устилузькій громаді становить 355 тисяч 689 гривень, з яких на закупівлю комп’ютерного обладнання та мультимедійного контенту  витрачено 95, дидактичних матеріалів – 142,8; на закупівлю меблів  – 93,1, на підвищення кваліфікації педагогів – 24,6 тисячі гривень. Відповідно до умов надання субвенції,  у місцевому бюджеті передбачене співфінансування у 10  відсотків – 35 тисяч 570 гривень. Обговорювали використання коштів жваво та довго. Попередньо проведені консультації із вчителями, що працюватимуть із першокласниками і. Адже у всіх –  батьків, вчителів, директорів шкіл, адміністрації громади, держави одна мета – щоб діти отримували доброякісну освіту, знання, які допоможуть їм  сповна реалізувати себе в дорослому житті.

Устилузькою міською радою при прийнятті управління закладами освіти громади від РДА у 2016 році не створено установи для надання методичних послуг педагогам. Не доцільно створювати свій методкабінет, у якому, відповідно до Положення повинно працювати семеро методистів із різних предметів. Нині міським бюджетом співфінансується разом із Зарічанською, Оваднівською сільськими та районною радами функціонування методкабінету РДА. Завідувач цього комунального закладу Л.А. Страхорчук ознайомила із нововведеннями, які будуть діяти після прийняття нового Закону України «Про загальну середню освіту», концепції «Нова українська школа». Про забезпечення підручниками, підготовку до роботи у новому навчальному році  розповіли начальник соціально-гуманітарного відділу міської ради А.  В. Терещук та провіднй спеціаліст відділу О.Т. Мазурок

На завершення міський голова Віктор Поліщук інформував про капітальні та поточні ремонти, які планується проводити у закладах освіти громади.

Відїжджали із Микитич втомлені, але задоволені. Приємно ознайомитися із роботою колег на місцях, побачити щось, що є тільки в них,  приміром квітник у вигляді карти України чи дорожні вказівники, де поряд із напрямком на Париж є вказаний і на Лудин, відчути, що ми однодумці в усіх питаннях.

 

Шість проектів  на  розвиток інфраструктури на позачерговій сесії

   На позачерговій  сесії міської ради депутати підтримали звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

При розгляді економічних питань прийняті кошти субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад у сумі 3 мільйони 839,6  тисячі  гривень та затверджено шість проектів, що будуть реалізовані за них.  Це капітальний ремонт тротуару на вул. Володимирській та під’їзної дороги до школи  Устилуга, де торік вже було  відремонтовано асфальт на під’їзді.  Тепер планується укладання тротуару біля цього асфальту. Вартість проекту згідно з  проектно-кошторисною  документацією  146,3 тисячі гривень, з яких 96.3 тисячі  – згадана державна субвенція, 50  тисяч. – місцевий бюджет.  А  також капітальні ремонти харчоблоку ДНЗ м. Устилуг (вартість 343 тисячі гривень,  303,5 –субвенція, 39,6. – місцевий бюджет); санітарної кімнати дитячого садка НВК с.Хотячі (195 тисяч  гривень, з яких 180  –субвенція, 15 – місцевий бюджет); з утепленням фасаду та цоколя школи с. Зоря (1 мільйон 268 тисяч:, 1 мільйон 225,7 – державні, 15 – місцеві).

У цім переліку  і  реконструкція об’єктів водопостачання  (реконструкція водозабору та резервуарів чистої води в м. Устилузі, вул..Левінцова, 16),   на що згідно  з ПКД  треба  6 мільйонів 967,2 тисячі гривень, розраховують на  мільйон 434 тисячі  субвенції, 2 мільйони 49,6 тисячі – кошти з  місцевого бюджету, 3 мільйони 483,6 тисячі – державні кошти відповідно до ррограми «Питна вода».

Передбачена і реконструкція об’єктів водопостачання   громади, зокрема артсвердловини на вул. Зеленій, 7  у селі Зоря, водонапірної башти  біля неї та водогону), на що виділено 600  тисяч  гривень, ПКД виготовляється.

За кошти європейського гранту для Устилузького ЦНАПі буде придбано автомобіль  для роботи мобільного офісу. Працівники центру ним зможуть виїжджати у населені пункти громади. Цей автомобіль з оснащенням коштує близько  мільйон 600 тисяч гривень. За умовами, у місцевому бюджеті має бути передбачене співфінансування у 120 тисяч гривень. Депутати підтримали виділення таких коштів та спрямували їх на ремонт гаражного приміщення для автомобіля та придбання комп’ютерного обладнання.

Устилузька міська рада вирішила увійти до складу засновників територіального центру соціального обслуговування  (надання соціальних послуг), але на  райдержадміністрації, а району. Для надання тут послуг з соціального обслуговування населення громади  виділено кошти на виконання делегованих повноважень Зимненській сільській раді.

У блоці земельних питань одним із найбільш обговорюваних та спірних було встановлення ставок земельного податку та пільг на них.Дискусія розгорілася з приводу збільшення ставок на землі комерційного та сільськогосподарського призначення. Питання вирішено позитивно.

Усього  на сесії Устилузької міської ради розглядалося 30 питань. Більш детальну інформацію можна отримати на офіційному сайті міської ради ustyluzka-gromada.gov.ua.

 

По кому вдарила війна

Чотири роки Україна у стані війни. Вона  від нас  ніби далеко, але  є люди, яких вона  близько і боляче торкнулась. Внутрішньо переміщені особи –  звучить якось сухо.  Ці люди нажили дім, мала роботу, близько були родичі, добрі знайомі, сусіди. І  все це довелось залишити…

У село Турівка приїхала із маленькою дочкою Олена Настасенко. У  Макіївці на Донеччині мала власну кравецьку майстерню. Чоловік був членом партії «Свобода». Залишатися на окупованій території не можна було. Спочатку оселилися на Львівщині, та там  не складалося. Після розлучення із чоловіком переїхали у Луцький район, потім –  умісто Володимир-Волинський.

Олена зареєструвалася із дочкою у Турівці як внутрішньо переміщена особа на початку весни. Дізнавшись про її нелегку долю, багато хто намагається підтримати та допомогти цій жінці.

Вокальна група Устилузького будинку культури вирішила замовити пошиття сценічних костюмів. Як її учасниця, запропонувала дівчатам: «Яка різниця у кого шити, давайте зробимо замовлення у Олени». Всі погодилися. І ось на окраїні Турівки нас зустрічала привітна та оптимістична хазяйка, біля якої крутиться шестирічне дівчатко з кошеням.

Розговорилися, а коли я сказала, що маю намір написати замітку в газету про неї, пані Олена попросила подякувати насамперед устилузькому міському голові Віктору Поліщуку, який приїхав, поцікавився проблемами та потребами і зробив усе можливе, щоб їх вирішити, хоча б частково. За його клопотання  керівник  ТзОВ «П’ятидні» Валерій Діброва  виділив по  мішок цукру, борошна та гречки.  Володимир-Волинське «Сільгоспенерго», керівником якого є Віктор Малофєєв, здійснило  ремонт електропроводки в хаті жінки.  Вдячна Олена провідному спеціалісту соціально-гуманітарного відділу міської ради Наталії Сень за постійну допомогу, розраду та підтримку.

Хочеться вірити, що тихе та привітне село Турівка стане другою домівкою для цієї невеликої, втомленої постійними переїздами,  сім’ї.

Світлана ДУБИЦЬКА,

заступник Устилузького міського голови

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up