Новини

Про освітню і медичну субвенції для міста і району

Архів
27 переглядів

У райдержадміністрації відбулася робоча нарада з питань забезпечення освіти та медицини району і міста субвенціями, у якій взяли участь заступники голови облдержадміністрації Світлана Мишковець та Сергій Кошарук, начальник обласного управління освіти, науки та молоді Людмила Плахотна, перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, начальники відділу та управління освіти, молоді та спорту міста і району, головний лікар ТМО Олександр Клачук.
На ній намагалися спільно напрацювати план дій для вирішення питань, які виникли у галузі медицини та освіти з врахуванням фінансової складової. У районі функціонує 16 навчальних закладів: по п’ять – І-ІІІ і І-ІІ ступеня та шість шкіл І ступеня. Працює 195 педагогів, 106 із яких з неповним тижневим навантаженням. Основною причиною цього, за словами начальника відділу освіти РДА Оксани Бігун є те, що у початковій ланці навантаженість вчителів 11 годин, а у школах І-ІІ та І-ІІІ ступенів – 18. Три школи першого ступеня малокомплектні.
Вирішенням цього питання може бути реорганізація чи оптимізація шкіл. Так, у опорній школі навчальні заклади із чисельністю учнів у класах менше п’яти стають її філіями. Або ж є варіант створення, за словами Світлани Мишковець, НВК, де об’єднають у один заклад школу та дитсадок:

– Якщо все ж таки оптимізовувати, то підійти до цієї проблеми варто комплексно і все врахувати: перевезення школярів, спеціалізацію вчителів та їх тижневе навантаження, провести моніторинг знань . Роблячи такі кроки, ми насамперед повинні спиратися на хороші знання, які має отримати учень. Та забезпечити всі умови для цього.

Місцем, де діти розвивають свої здібності, є районний Будинок школяра. Там працює 11 педагогів, які навчають не лише учнів району, а й об’єднаних територіальних громад. Хоча уже з нового навчального року ОТГ планують створити власні Будинки школяра, як зробили із метод кабінетами.
Наш район спільно із ОТГ отримав 25 мільйонів 690 тисяч освітньої субвенції. На позачерговій сесії відповідні кошти передані об’єднаним громадам.
Також Оксана Бігун наголосила, що на відміну від попереднього навчального року, педагоги району цього року отримують надбавку за престиж професії у 20 відсотків.
Обговорили також ряд проблем медичної галузі району. Зокрема субвенції, яка надійшла у 2017 році, виплати зарплати медпрацівникам, “не повних ставок ” та функціонування Устилузької міської лікарні.

Коментарі
Теги: медицина, ОДА, освіта, ОТГ, РДА, реформи, субвенція
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up