Новини

Про перепоховання військового і пляжний сезон

Архів
26 переглядів

Міський голова Ігор Пальонка у вівторок звично зустрівся з представниками місцевих ЗМІ і відповів на питання.

На позачерговому засіданні виконком давав дозвіл на ексгумацію? Так, це пов’язано із сумною подією: у перший день війни біля Новосілок трагічно загинув військовий однієї з бригад, яка їхала через наше місто, Андрій Богдан з Миколаївщини. Його поховали на Федорівському кладовищі. До мене приїжджали його рідні, які хотіли перепоховати його вдома. Ми допомогли отримати дозвіл військової прокуратури, провели засідання виконкому, прийнявши відповідне рішення, і батьки змогли забрати тіло сина на його малу батьківщину й достойно його поховати.

Чи вживає влада якісь заходи на випадок можливого вторгнення на Волинь білорусів? Є у нас спецслужби, є військові, які відповідають за всі ці процеси, і без них ми з власної ініціативи нічого не можемо зробити. Будемо тільки виконувати накази і рекомендації, передбачені планом оборони області і міста, які віддають збройні сили. У мене як керівника громади є інструкція, що я маю зробити в час Ч, які документи слід знищити у випадку вторгнення, ми всі ці моменти пропрацювали зі структурними підрозділами виконкому. Дасть Бог, небезпека мине, але у разі чого ми готові виконати те, що від нас вимагає законодавство.

Чи передбачене поліпшене харчування для військових, які перебувають на лікуванні у медзакладах міста? Я попередньо спілкувався з представниками ТМО щодо того, що потрібно зробити, щоб зробити їхнє лікування комфортним. Є пропозиції керівниці ТМО, вона налаштована або залучити когось із підприємців для харчування військових, або проситиме фінансування з міського бюджету. Я особисто перевіряв умови, в яких лікуються військові, вони лежать у свіжовідремонтованому відділенні, умовами задоволені.

На баланс міста передали біовбиральні від благодійного фонду – де їх розмістять, хто обслуговуватиме і чи буде користування цими туалетами платним для містян? Одну з них розмістимо вглиб «Слов’янського» парку, другу думаємо поставити в центральній частині міста. Також встановили біотуалет на пляжі на річці Луга і є побажання жителів міста поставити туалет у районі військового містечка, неподалік відпочинкової зони. Обслуговувати ці вбиральні буде КП «Полігон» і наразі вони будуть безплатними.

Мережу збурили фото випускників духовного училища, які були вбрані у форму, що нагадувала однострій кадетів російської імперії? І справді, ці світлини викликали дуже негативний резонанс у міській громаді. У такий час подібні паралелі показувати людям недоречно. Планую поговорити з представниками училища, почути їхню думку. Але зауважу, що й парафіяни мають бути більш свідомими і заявляти про свою позицію. Бо ми-то можемо прийняти на сесії якесь рішення, але воно буде радше політичним, а не дієвим: з досвіду інших громад, де на місцевому рівні заборонили діяльність релігійних громад, що належали до московського патріархату, ці рішення не виконуються, бо представники громади проти переходу в ПЦУ.

Яка ситуація на міському пляжі? Стільки людей не бачив там ніколи, відпочивати приходять масово. Певно, мешканці зважають на небезпеку, яка є зі сторони Білорусі, і не хочуть далеко їхати. Комунальники гарно попрацювали, підготували пляж, систематично вивозять звідти сміття. Є людина, яка виявила бажання частково почистити від зілля русло Луги і Риловиці, то біля пляжу ці роботи виконаємо своїми силами. Щодо поста рятувальниківто  його в цьому році не буде, але ми поступово готуємося, працюємо над документами, які дозволять облаштувати його в наступному купальному сезоні.

Коли встановлять дитячий майданчик у парку «Слов’янському», придбаний ще вторік восени? Найближчим часом зробимо це. До кінця червня, мабуть, не встигнемо, а в липні плануємо встановити.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up